Ma doare incontinuu, ce medicament pot lua? raspuns medic

Infarct
Intrebare postata de Ana - Maria3 cu 12 ani in urma

Buna ziua ,am o durere in zona inimii deasupra sanului care persista de circa 15 ore ,durere knd respir,durere intensa,durere cand fac orice miscare, ce pot lua de la farmacie pt a ma lasa durerea asta intensa?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana - Maria3 (acum 12 ani)

[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Puteti lua algocalmin sau Diclofenac (diclotard) per oral pentru calmarea durerii + o tableta de Nitroglicerina ( o puneti sub limba si se disolva si absoarbe repede ) pentru o eventuala cardiopatie ischemica si apoi la un consult medical pentru explorarea inimii . Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infarct.

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

durerea care o simti este de ordin psihic , durerile de inima sunt scurte
iti recomand sa te odihnesti mai mult si sa mergi si la un psiholog

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Nu ocoliti consultul medical . Daca celelalte medicamente nu va ajuta incercati Tramadol comprimate . Se elibereaza pe reteta medicala, dar pentru urgenta va poate elibera cateva comprimate prin bunavointa farmacistului. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: