Usturimi,dureri la urinare,inflamatie vagin?cauza candidoza?

Candidoza Urinare dureroasa
Intrebare postata de ralumouad cu 13 ani in urma

Buna ziua,am mai avut candidoza,de 2 ani nu am mai avut nimic,doar senzatie de urinare frecventa si usoara usturime la urinat,insa,de 5 zile am urmatoarele simptome:
usturime la urinat ft mare,inflamatie a vulvei,labiile mici inflamate,arsura puternica tot timpul,durere insuportabila la penetrare,secretie alb-verzuie fara miros dupa ce am folosit clotrimazol crema .
VA rog un sfat,am o programare la medic dar abia spre sf sapt viitoate...
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Iuli (acum 13 ani)

E o BTS dar nu cred ca e candidoza. Oricum ar fi, in nici un caz sa nu aveti contact neprotejat si neaparat sa mearga si partenerul la dermatolog. Altfel va fi degeaba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralumouad (acum 13 ani)

BTS¿m-ai speriat..
iti multumesc pt parere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen34b (acum 13 ani)

Ralu,cel mai bine este sa ai rabdare pana ajungi la medic,unde vei afla exact ce se intampla cu tine.Incearca sa nu mai ai contact sexual pana te faci bine,nu de alta, dar vei simti orice,numai placere ,nu:).Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralumouad (acum 13 ani)

mersi mult Carmen,am fost la medic dar eu locuiesc in strainatate si nu prea am inceredere in medicii de aici,de aceea mai ceream opinii..
dupa cum ma asteptam..mi-a prescris doar clotrimazol crema si ovule clotrim.,folosesc de 3 zile insa situatia este aceesi,am cerut sa se faca un papanicolau dar a spus k nu...sa urmez tratam asta..
am tot folosit clotrimazol...nu mi-a trecut..nu stiu ce sa fac...oricum contact sexual nu am mai avut de cand ma simt rau..
sanatate multa si tie..poate mai vb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen34b (acum 13 ani)

Buna din nou! Ti-ai facut antifungigrama?Asa afli la care medicament raspunzi mai bine.Am avut ceva asemanator in trecut(fara secretie alb- verzuie) si pana am ajuns la medic, am facut spalaturi (la exterior) cu ceai de coada- soricelului(o lingurita cu varf la o cana de apa,asadar pentru un lighean cu ceai am folosit cam 6 linguri de ceai)..m-am simtit mult mai bine.In orice caz,rau nu poate face, dar iti poate calma durerile.Secretia alb- verzuie nu e de la candida(candida da secretie alb transparent)cred...stiam ca e de la Thricomonas Vaginalis.Incearca sa dai cautare la BTS si vezi ce ti se "potriveste".Usturimile la urinare pot fi date si de infectia urinara,asa ca hidrateaza-te bine .Tinem legatura;).Da-mi vesti cand poti.

ps:Asigura-te ca partenerul nu a avut vreun contact sexual "intamplator" .Nu se stie niciodata in ziua de azi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tudor (acum 13 ani)

chiar ca in ziua de azi nu se stie niciodata daca partenera nu a avut un contact sexual intMPLATOR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralumouad (acum 13 ani)

MS Carmen, nu mi-a facut antifungigrama...doar i-am expl medicului simptomele si mi-a prescris acel tratament...monentan ma simt mai bine,intre timp am avut menstr.si am intrerupt tratam. acum l-am reluat si pot sa spun k ma simt mai bine...astept sa il termin si daca continui cu probl.o sa ma indrept catre alt medic pt.niste investigatii amanuntite.
Partenerul SPER sa nu fi avut vreun contact ^^intamplator^^...acum,niciodata nu se stie,dar tind sa cred k e baiat cuminte..:P.. eu,optimista:)

SANATATE,mai vb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen34b (acum 13 ani)

Ma bucur ca te simti mai bine.Ai grija de tine!:)Si apropo, e f bine ca esti optimista!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 10 ani)

buna...ma poate ajuta si pe mine cineva cu o problema?...am dureri ingrozitoare cand urinez...urina nu e curata, e impreunata cu sange dar doare ingrozitor de tare...tin sa mentionez ca inainte cu 4 zile am avut ultima zi de cilclu, apoi am avut un contact sexual iar dupa 2 zile de la contact a aparut durerea asta ingrozitoare...ce poate fi? are legatura cu faptul ca am avut contact sexual la o zi dupa terminarea ciclului?...sau e de la rinichi..nu stiu...va rog daca stie cineva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 10 ani)

tind sa cred ca este de la rinichi, mergi la doctor urgent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DEDE (acum 9 ani)

va rog tare frumos ! am o problema de la ceva timp .... ma doare cand urinez si am senzatia ca trebuie sa merg extrem de des la baie si nu stiu de ce :\\\\ poate e din cauza frigului??? sau e ceva infectie?

va rog tare frumos sa ma ajutati

PS: nu am fost la medic inca si am doar 15 ani :((((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DEDE (acum 9 ani)

va rog tare frumos ! am o problema de la ceva timp .... ma doare cand urinez si am senzatia ca trebuie sa merg extrem de des la baie si nu stiu de ce :\\\\ poate e din cauza frigului??? sau e ceva infectie?

va rog tare frumos sa ma ajutati

PS: nu am fost la medic inca si am doar 15 ani :((((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 8 ani)

De ce cand fac pipi ma doare in partea stanga?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

V reau sa imi zici si mie tell rog cum ai scapat de candida ce testament ai luat. Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aura (acum 7 ani)

Va rog frunos ajutati ma!! De 5 zile am usturimi ingrozitoare jos, usturimi cand urinez si ca sa fie tacamul complet mi au aparut niste bubite ca niste cosuri pe ... Si nu mai pot, simt ca mor de fiecare data cand merg la toaleta, m am spalat cu ceai de pelin si am folosit o crema cu sulf, va rog din nou, ajutati ma, durerile si usturimile devin din ce in ce mai acute! Multumesc!!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: