Scurgeri abundente

Candidoza
Intrebare postata de ggl cu 12 ani in urma

Buna ziua ! De cateva luni mi-am pus sterilet, si de atunci am scurgeri vaginale abundente - de consistenta mucoasa/gelatinaoasa- cu miros de acru. La recomandarea medicului ginecolog au facut tratament cu Betadine dar fara niciun rezultat.
Inainte de am pune acest sterilet obisnuit, am avut sterilet Mirena - la recomandarea tot a unui medic ginecolog. Intrucat mai ingrasat tare si a aparut un dezechilibru hormonal si mestruatie lipsa , am renuntat la Mirena si au pus unul obisnuit. Insa, acum am menstruatie foarte abundenta si tine si cate o saptamana.

Ma rog sa imi spuneti ce ar trebuie sa fac pentru a rezolva problemele aparute.

Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Buna (acum 12 ani)

Ar trebuie sa mergi la un medic homeopat bun pt. regleara hormonilor. Cu hormoni artificiali si sterilet nu merge la toti si nici nu este ceva bun. In cazul tau ar trebui sa renunti si la sterilet...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Mirela Telipan MDr. Mirela Telipan este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Steriletul produce si actioneaza printr-o inflamatie locala uterina, de aceea se pot produce singerari mai abundente sau intermenstrule , mai ales la inceput; si eventuale secretii pot apare; de aceea este bine sa efectuati un examen de secretie vaginala si in urma rezultatului sa va sfatuiti cu medicul ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

Ioana (acum un an)

Bună ziua sper sa,mi răspundă cineva am 42 de ani și în noiembrie 2021 după extirparea unor polipi uterini medicul a recomandat sa,mi pus sterilet mirena hormonal , au trecut cele 6 luni de acomodare dar c.m îl am și 15 zile pe luna dar foarte puțin primele zile sa spun mai mult dar după 3 zile dacă se pătează absorbantu , îngrijorarea mea este ca și după ce trece 3,5 zile nu am nimic după tot ma păteze cu o picătură când și când, este normal sau este un semn de alarma? Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dumi (acum un an)

Buna! Am 41 ani si am sterilet Mirena de un an, din cauza unor fibroame. Abia de 2 luni nu mai am nicio scurgere maronie, rozalie... pana acum am avut si cate 21 de zile din 28.... dar ma simt bine si sper sa se rezolve si problema fibroamelor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: