Pete rosi pe penis raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de nell cu 12 ani in urma

Buna seara ...nu stiu ce sa fac ajutati-ma am patru pete pe capul penisului am fost la hipocrat la dermatolog si au spus ca am candida mi-sa dat tratament travogen crema si diprogeta crema care am urmat un tratament de 4 saptamaini iar nici o saptamana na trecut si a reaparut tot pe capul penisului dar in alt loc si am tinut tot asa 6 luni de zile ...asa ca ma-m dus si la clinica regina maria (euroclinic) la dermatologie si mi-a dat diagnostic candidoza recidivata mi-sa dat alt tratament canesten crema si diflucan 1 pe saptamana au trecut 2 saptamani si problema e ca petele sa-u marit mai mult si au mai reaparut si unele mici si mai am si uneori mancarimi la testicule jos sub ele dar rar... va rog ...sfatuiti-ma ce sa fac ...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Iuli (acum 12 ani)

Partenera trebuie sa ia tratament, altfel tu iei degeaba. Deci control ginecologic la ea obligatoriu. In plus, contactele sexuale sunt interzise in timpul tratamentului iar apoi, numai cu prezervativ o perioada. Daca ai respectat aceste 3 "reguli" inseamna ca ai imunitatea sp***a si trebuie sa mergi la un medic care sa iti faca o schema de crestere a imunitatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

P.s:mancarimile pot arata o ciuperca. Cere test de secretie si consult mai serios. Stii ca afectiunile din aceasta zoma daca nu sunt tratate pot duce chiar la infetilitate. Te felicit insa ca ai mers si mergi la medic! Se va rezolva cu siguanta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Din ce oras sunteti? Ati fost trimis la examen micologic de laborator pentru leziunile pe care le descrieti, sau domnii doctori au diagnosticat ''candida recidivanta'', ''dupa ochi'' ???
Dupa 10 zile de intrerupere a oricarui tratament mergeti la un laborator si efectuati un examen micologic al leziunii descrise.
Trimiteti rezultatul la [email protected]
075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

dorin (acum 11 ani)

Buna ziua,
Am o problema care ma tot pune pe ganduri...La cate un interval de o luna, sub bordura ''''capului'''' penisului, pe partea stanga si dreapta, si foarte rar pe piele in jos, imi apar niste pete foarte mici rosii, care nu imi creeaza mancarimi decat foarte rar si la intensitate redusa. Ma tot streseaza ideea ca nu stiu ce am...va puteti da cu parerea, va rog? multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

erykcs (acum 11 ani)

buna.am avut candida si acum mia aparut iar acele pete rosi de zici ca e palaria sarpelui nu-mai stiu ce sa fac de fapt cred ca nu mia trecut nici o data doar sa ascuns sub piele exista vreun tratament care sa fie garantat 100%

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexfox01 (acum 8 ani)

Aceleași simptome le-am avut si eu si dupa control mi s-a zis k am candita. Prima oara mi s-a dat nidlofor crema care nu a avut afect dupa mi s-a dat travogen crema si niste pastile timp de o luna dar dupa cateva luni iratatia a apărut iar asa ca am mers la al 3 lea doctor (dr. Nocivin) din ct si dupa consult mi-a dat o reteta de toată frumusetea de 170 ron , in fine acum am terminat tratamentul si pare totul ok sa sper ca de data asta totul s-a rezolvat.
Tin sa zik ca am facut testul la urina aveam.leucocitele ridicate.
Tratament urmat : Săpun bioderma(ph neutru), bepanthen crema (dim.si seara),lomexin crema (1,2 ori pe zi), azitrox 500mg, prednison 5mg (4/zi), flucoric(1/saptm) si avene apa termala (50ml)
Lenjeria alba si de bumbac , sare mai putina, tot timpul săpun neutru in zona intima, NO sex, iar dupa o perioada cu prezervativ. Dc aveti relatie stabila at si ea trebuie sa facă un consult.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: