Mancarime genitala

Intrebare postata de pca cu 9 ani in urma - 4 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Candidoza

De 3 zile ma confrunt cu o mancarime in zona genitala precizez ca eram si in perioada menstruatiei,local se prezinta ca niste bubite mici grupate, acum o luna am facut si un tratament pentru candidoza iar totul a fost bine la urmatorul control.Ce ma fi putut irita?Si cum as putea trata?Multumesc

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

Carpe Diem (cu 9 ani in urma)

Este posibil sa fie o iritatie provocata de absorbant, mai ales daca calitatea lui este mai sp***a. Spala bine zona cu gel intim si/ sau bicarbonat . Daca totusi in 24 de ore nu se amelioreaza sau nu dispare mergi la control sa nu fie altceva.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
flori (cu 9 ani in urma)

Eu am si diabet si am mereu aceste mancarimi care sunt provocate si din cauza zaharului din urina pentru ca microbilor le place mult sa se dezvolte acolo fiind si glucoza. Un sfat este sa fie o igiena corespunzatoare si sa folositi crema Medacter sau sa cereti un sfat de la cabinetul nr 0770982032 Bup***aesti Universitate.
SANATATE

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
oana (cu 9 ani in urma)

Buna! si eu am exact aceeasi problema! Poti sa imi spui si mie cum ai rezolvat o? Merci!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Diana20 (cu 3 ani in urma)

Bună ziua. Am 16 ani și de o săptămână aproape am niște mâncărimi insuportabile urmate de o iritatie și niște usturimi îngrozitoare . Am luat ovule și crema canesten , clotrimazol , crema de galbenele și m.am spălat cu tamtum rosa și cu ceai de mușețel , însă nu au dispărut ci doar s.au diminuat dar nu foarte mult. Îmi puteți spune ce sa iau ca sa dispară definitiv pt ca nu le mai suport și o sa o iau razna :(. Mulțumesc

Te-a ajutat acest raspuns? 0
Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
×
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.