Este candida raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de DevilLife cu 13 ani in urma

Am scurgeri alb-galbui,urat mirositoare,iar in vagin am ca un fel de pasta alba.Daca imi fac spalaturi vaginala sa ma curat de pasta aceea alba ma doare.Eu am si rana pe uter.Si trebuia luna asta sa merg sa imi fac cauterizare,dar din cauza acestei probleme numai pot face operatia.Deocamdata nu am bani pt control pana in 10 cand vine salariul si as dori niste sfaturi de la medici sa scap de problema asta.Nu e prima oara cand patesc asa ceva.De obicei,ca si acum,aceste scurgeri apar dupa menstruatie,iar de contact sexual nici nu se poate vorbi pt. ca nu vreau sa imi imbolnavesc partenerul si nici nu as putea din cauza durerii.Va rog sa ma ajutati!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

ela (acum 13 ani)

spalaturi cu ceai de musetel in care sa pui si putin bicarbonat de sodiu.eu mi-am cumpurat de la farmacie tantum rosa granule pentru spalaturi intravaginale.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Trebuie sa faci un ''examen direct pe lama''. Numai asa se poate stabili cauza suferintei. Lama o poate recolta un dermatolog sau un ginecolog si o va examina un medic de laborator ( nu costa mult ! ). La recoltare te vei prezenta la 48 de ore dupa orice spalatura vaginala !!!
075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

simona (acum 13 ani)

Mergi si fa o lama.Un bun ginecolog te poate scapa cu un tratament adecvat.Consta in spalaturi cu tantuum rosa in primul rind.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tyna (acum 13 ani)

am mincarimi si usturimii in zona genitala cam de 4 zile iar acum a aparut si sotului meu aceste mincarimi si il pisca , ce poate fii ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 10 ani)

am acelasi lucru am fost la ginecolog si mi-a dat niste "pastile" de introdus in vagin timp de 7 zile cel mai bine e sa te duci sa explici situatia si sa iti faci un control :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriabociu (acum 10 ani)

cel mai bn ar fi sa te duci la medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vio (acum 10 ani)

ma numesc vio astazi mam cauterizat in germania ma simt super cu toate ca imi era foarte frica dar miam luat inima in dinti am fost adormita nu am simtit nimic nici nu stiu cit a durat cind mam trezit am fost intrebata daca ma simt bine sper sa fac un copil poate asta ma va ajuta sa ramin insarcinata asa ca nu va speriati totu este ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11572817123 (acum 4 ani)

Eu am făcut doar o parte din rana dar a fost totul pe viu fara anestezie dar acuma am durei de burat și o scurgere abundenta nustiu daca este BN

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11572817123 (acum 4 ani)

Bun sun Ana Maria am 26 de ani și am o rana pe col uterin este o parte din ia cauterizata dar este mare și trebuie cauterizata pe bucăți dar am scurgere foarte multa nusti daca este normal ce pot sa fac nustiu ce consiliu îmi puteți da sunt in IT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: