Ce tratament sa mai folosesc pt colpita? raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de MAYAMAYA cu 14 ani in urma

Ce tratamente sa mai folosesc pt colpita? Am folosit flagyl, cervugid, lomexin, antibiotice....am fost internata.....nu stiu ce sa mai fac....de un an nu ma pot vindeca
Ajutati-ma, va rog!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

angel_crys (acum 14 ani)

Buna.Eu de 2 ani ma confrunt cu o candida de care nu reusesc sa mai scap.dupa tratament 2,3 zile ma simt bine si apoi o iau de la capat cu doctori,tratamente.la 4 medici am fost tratata si tot degeaba.nu stiu ce as mai putea face k sa scap de candida.am facut toate analizele si antibiograma,am luat tratamentul dupa antibiograma si tot degeaba.a reusit cineva sa se vindece de candida?cred k organismul meu e slabit si nu mai reactioneaza cu tratamentul decat f.putin.astept mesajele voastre!sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 14 ani)

La un tratament naturist nu v-ati gindit? Va pot oferi, eventual, daca va intereseaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MAYAMAYA (acum 14 ani)

Mi-au gasit strptococ spp......din cate am inteles, acest microb apare des, dar dispare foarte greu....dupa data de 1 aprilie trebuie sa ma duc la medic din nou...pt un alt tratament!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Alice Sirb MDr. Alice Sirb este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Pentru a te trata de candida este necesar un tratament complex care sa vizeze neaparat si imunitatea. Importante de asemenea sunt dieta si modul de viata.
Sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

MAYAMAYA (acum 14 ani)

Multumesc mult pentru raspunsul dvs!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

denisa (acum 9 ani)

La a acest diasnostic mi-a dat d-na doctora lomexin si orur...(asta nu stiu sigur) si am scapat in 3 zile. Pe cuvant.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

denisa (acum 9 ani)

La a acest diasnostic mi-a dat d-na doctora lomexin si orur...(asta nu stiu sigur) si am scapat in 3 zile. Pe cuvant.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: