Candidoza sau reactie alergica

Intrebare postata de ioana174129709 cu 8 ani in urma - 6 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Candidoza

Ieri dimineata m-am trezit cu o inflamare a labiilor mici si cu prurit in zona vaginului. Fara administrare de vreun medicament in cateva ore inflamatia a trecut,dar am ramas cu senzatia de mancarime si vaginul putin iritat. Am observat ca secretia este de consistenta branzoasa,alba si fara miros. Este posibil ca aceste simptome sa fie o reactie alergica la prezervativ? Lubrifierea nu a fost buna. ce e de facut? va multumesc!

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (6)

Iuli (cu 8 ani in urma)

Mergeti cat de p***aand la ginecolog. Numai acesta va poate spune ce se intampla. La prezervativ poate fi o reactie alergica doar daca l-ati folosit pentru prima oara.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
angela (cu 8 ani in urma)

Incearca sa faci spalaturi cu Tantum-rosa.Se gaseste la orice farmacie!!Sanatate si succes.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
rockshata (cu 8 ani in urma)

Buna,

Cel mai probabil ai candida.Incearca sa faci un tratament cu polygynax. Este foarte eficient in infectiile vaginale. Eu l-am folosit cu succes de fiecare data.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
ANCA MADALINA BOGATU (cu 7 ani in urma)

TRATAMENTUL CEL MAI BUN PTR. MINE PTR. CANDIDA A GOST CU GINOFORT(O SERINGA PREFORp***a IN CARE SE AFLA O SUBSTANTA EFICIENTA PENTRU CADIDA SI CARE SE ADMINISTREAZA CONFORM CU INSTRUCTIUNILE DIN PROSPECT);PAREREA MEA ESTE CA ACEASTA CANDIDA SA NU FIE DE LA UN ANTIBIOTIC ADMINISTRAT PE GURA SAU PE ALTA CALE, DAR NU DE LA PREZERVATIV.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Giulika (cu 6 ani in urma)

am luat niste antibiotice , posibil sa-mi apara problema asta de la pastile?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Visină putredā (cu 3 ani in urma)

Alina
Alina Valentina Neacsu

Te-a ajutat acest raspuns? 0
Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
×
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.