Ajutor!!!!! raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de fulguletz79 cu 11 ani in urma

Buna ziua,domnule doctor!Ma numesc Ioana si de un an de zile am probleme de respiratie.De atunci nu fac altceva decat sa umbu prin spitale ca sa fac investigatii.Analize pt tiroida,plamani,alergii,toate cu rezultate bune.Doctorul de familie credea ca poate fi o problema pe sistem nervos.am facut tratament cu Xanax insa nici un rezultat.Apoi,acum 2 saptamani am cerut dupa capul meu niste analize la sputa,o coprocultura si....Sunt pozitiva la Stafilococul auriu,giardia,Moraxella Catarrhalis si Helycobacter Pilory.Mentionez faptul ca atunci cand expectorez,pt.cateva secunde respir din nou bine.Apoi imi simt iar sputa care-mi blocheaza caile respiratorii.Acum am inceput tratamentul cu Amoxicilina,claritromicina si metronidazol iar dupa,va urma tratamentul pt.Moraxella.Ce credeti,simptomele mele sunt ceva real sau e doar in capul meu cum spune lumea? Cu respect,Ioana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr Anghelea Adina (acum 11 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Deja aveti o serie de infectii reale pe care trebuie sa vi le tratati. Nu ati precizat unde lucrati, daca s-a produs o schimbare in viata dvs in urma cu un an. Puteti face o investigatie de borezonanta pentru ca va poate lamuri . Daca vorbim de atacuri de panica ,ele pot da manifestari respiratorii si invers, disfunctiile respiratorii nerezolvate va pot induce atacuri de panica.V-as recomanda OxyMax, Stress Management si alte produse naturale pentru respiratie si relaxare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Buna (acum 11 ani)

Medicina nu stie decat de antibiotice...insa boala ta nu e cauzata de microbi ci doar de o lipsa de secretie /umezeala in plamani. Sunt infundate bronchiile si ca urmare nu poti respira bine. Se vede de la o posta. Iei de pomana antibioticele care in plus iti distrug flora intestinala si vei da in candida si alte boli mai grave !
Practic ar trebuit sa-ti fi dat seama de mult ca aceasta forma de medicina nu te poate ajuta caci nu stie mai nimic despre nici o boala si da mereu vina pe microbi si pacient. Faptul ca ai primit si Xanax si ca vor sa te faca sa crezi ca e boala inchipuita este strigator la cer !
Daca vrei sa te vindeci trebuie sa fugi de aceasta medicina orba si sa apelezi la medicina homeopata sau naturista. Altfel ajungi din lac in put.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: