Tratament candidoza

Candidoza
Intrebare postata de Cico2000 cu 13 ani in urma

Buna.am 19 ani,si ma confrunt cu o problema.de 2 zile am o mancarime destul de urata in zona genitala.nu este prima data cand am aceasta mancarime.am mai avut asa ceva acum 3 4 luni...dar nu asa de tare ca acum.nu am laut niciun tratament atunci.mi a trecut de la sine.acum insa ma mananca mai tare.in plus,aazi am descoperit si o secretie maronie pe lenjerie,putin mirosiatoare.trebuie sa mentionez ca am si durerile specifice de dinaintea menstruatiei ptr ca maine ma astept sa imi vina.cu cateva zile in urma eu si pritneul meu ''''ne am jucat'''' putin ,el penetrandu ma cu degetele.inainte nu s a spalat pe maini.situ sigur asta.e posibil sa fie si de la asta?daca ar fi o candidoza,la varsta mea,ce tratament ar trbeui sa iau?precizez ca mama nu stie,si nici nu vreau sa afle,deci la medic mi-e destul de greu sa ajung.:)
MULTUMESC ANTICIPAT.ANA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Carpe Diem (acum 13 ani)

Nu e indicat sa ceri/primesti tratament pe net. La 19 ani, daca nu vrei sa afle mama ta, spune-i ca mergi in oras, cand te intalnesti cu prietenul si va jucati ce ii spui mamei tale?( nu incurajez minciuna, MAMA iti este cea mai buna si sincera prietena, chiar daca uneori te cearta si nu iti da dreptate, nu exista mama care sa vrea raul puiului ei). Nu e nevoie sa mergi la maternitate sau la medicul de familie, du-te la un cabinet privat, sa ai la tine in jur de 100 de ron . Un consult iti va arata exact ce ai , iar medicul ginecolog iti va da un tratament corect in urma consultului. O BTS netratata corect si la timp , poate duce inclusiv la infertilitate si banuiesc ca iti doresti la un moment dat sa iti intemeiezi o familie si sa ai copii. Si inca un sfat, foloseste prezervativul, e singurul care te protejeaza de BTS si o sarcina nedorita. Candida poate sa apara si de la un tratament cu antibiotice, dar si daca e asa, ac***a contacte neprotejate, si partenerul va fi nevoit sa se trateze, altfel te va reinfecta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

ok.daca vroiam sfaturi in legatura cu mama,cu cine este ea,cu roluri are ea in viata mea,cred ca panaa cum eram,cu siguranta,lamurita de dumneavostra.stiu si eu ca mama este...ca face...ca drege.teoria o stiu foarte bine.numai ca in momentul asta nu ii pot spune despre probl asta si asta tocmai din cauza multor alte probleme care exista in momentul de fata.deci,lasati-o pe mama,si ajutati ma cu problema mea.:)daca sunteti aici ca sa ii ajutati pe altii cu sfaturi legate de ''''candidoza si alte infectii micotice''''.;)eu atat vroiam.o parere,un sfat,un tratament ptr problema asta.
Multumesc totusi ptr ca v-ati deranjat sa-mi raspundeti,chiar si asa.:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roby (acum 13 ani)

pai vezi...omu'' iti da un sfat si nu esti multumita de el...si chiar si asa puteai sa gasesti de una singura un tratament aferent afectiunii tale...mie mi se pare ca pe langa faptu ca ai o problema te dai in spectacol..si daca ti s`a spus o parere despre relatia ta cu a mamei tale se vede ca nu o recunosti ca fiind una....banuiesc ca ti`ar invinetii fata daca ar afla ca te culci cu ala...so...mergi la medic..spune`i lu mami..si toate o sa fie bune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Nu cred ca e candidoza. Cred ca 1. daca erai virgina e posibil sa te fi dezvirginat cu degetul (dupa parerea mea nu e cea mai frumoasa modalitate de a te dezvirgina dar in fine...) 2. ai "obtinut" o infectie care se poate agrava. Din ce descrii nu sunt sigura ca e candidoza, si chiar daca era, nu aveai cum primi tratament online. Ai 19 ani, esti majora, deci nu ai nevoie de acordul mamei pt a merge la medic. In principiu consultul este gratuit, dar si daca ar costa cateva zeci de lei, sunt convinsa ca ati putea face rost de ei. Daca ai de gand sa iti incepi viata sexuala, prezervativul este obligatoriu.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luiza (acum 13 ani)

Da sigur ca da este o problema de crezut pentru ca stiu ce inseamna.Eu iti dau un nr.de tel de la cabinet si incearca si vezi ce raspuns primesti chiar si telefonic.Nu te costa asa mult un tel. Este un cabinet din Bucuresti si sunt foarte draguti.Tel 0744870194. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 13 ani)

multumesc ptr nr, de telefon.voi suna cat de curand.:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mari (acum 13 ani)

am o fetita de 12 ani face inot are o scurgere galbena si cremoasa vreau un ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: