Tratament candidoza raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de Andreea-Alina cu 14 ani in urma

Ce tratament pot face ca sa pot scapa de candidoza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

Dr. Florian Badea MDr. Florian Badea este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Gynofort in aplicatie unica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

B. Morjan (acum 13 ani)

Buna ziua, D-le doctor,
Aveti o adresa de email ca sa va pot contacta direct?
Am o infectie cronica de candida si am facut multe tratamente fara rezultat.
Locuiesc in Statele Unite si am intrat pe acest site in speranta ca poate gasesc un tratament care ma poate ajuta.
Daca puteti va rog sa ma contactati la adresa:
[email protected]
Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariandreita (acum 14 ani)

FA ANTIFUNGIGRAMA SI VEI SCAPA DE CANDIDOZA.IN FARMACII SUNT ZECI DE MEDICAMENTE ANTIMICOTICE , CARE MAI DE CARE MAI SCUMPE SI FRUMOS AMBALATE .GASESTE SI TU UN MEDIC , CARE SA NU-TI RECOMANDE TRATAMENT DUPA URECHE .SANATATE .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariandreita (acum 14 ani)

MAI SUS SUNT CUVINTELE ROSTITE DE MEDICUL GINECOLOG CARE M-A TRIMIS RAPID SA FAC ANTIFUNGIGRAMA .SPER DIN TOT SUFLETUL SA SCAP DE VAGINITA MICOTICA .PA.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bacu Crina (acum 13 ani)

Corect, cel mai sigur este ca tratamentul sa fie facut in urma unei antifungigrame si recomandabil sa fie urmat de ambii parteneri pentru a se evita reinfectarea. Pe durata tratamentului actul sexual va avea loc doar cu prezervativ. De asemenea, consumul de iaurt, kefir, dar si o alimentatie saraca in zaharuri si paste fainoase ajuta organismul tau sa lupte cu aceasta boala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana158153778 (acum 13 ani)

Eu folosesc de vreo trei saptamani CANDILIT- niste servetele umede para-terapeutice pentru igienna intima si pot sa va spun din proprie experienta ca senzatia de mancarime, mirosul si secretia aceea branzoasa nu me-am mai avut dupa vreo 3 zile. Sunt foarte incantata, motiv pentru care vi-l recomand din suflet. Eu zic ca merita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crina (acum 13 ani)

Eu am facut un tratament cu ovule cu betadina timp de 2 saptamani si ma simt foarte bine, si au trecut 2 saptamani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

logos70 (acum 13 ani)

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fabia_tranda11 (acum 13 ani)

eu am avut probleme cu acesta blestemata de ciperca timp de trei ani,indiferent cate tratamente am facut revenea,am fost la ginecolog, la doctorul de familie(care m-a trimis inapoi la ginecolog )apoi tot doctorul de familie mi-a zis ca daca continui sa iau anticonceptionale va trebui sa o accept si sa traiesc cu ea.Asa ca m-am decis sa nu le mai iau, iar un doctor naturist mi-a recomandat un medicament pe baza de ulei esential de tea tree, cuisoare, argila comestibila si inca alte cateva ingrediente si fermenti lactici vii sub forma de capsule, sa evit zaharurile rafinate, drojdiile(inclusiv painea)fainoasele, lactatele,cafeaua, cartofii,orezul,bauturile alcolice,citricile, preparatele din carne,si orice aliment ce contine conservati (pentru ca acesta ciuperca se haraneste si respectiv se inmulteste datorita acestor alimente) Aceasata cura tebuie sa o tin pentru cel putin doua luni. Eu sunt foarte multumita...au trecut deja trei saptamani si chiar nu mai am nici un siptom.Insfarsit dupa trei ani pot respira linistita...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iriss (acum 13 ani)

Spune-mi te rog, cum se numeste acest medicament naturist descris de tine.
De cateva saptamani ma jeneaza ingrozitor candidoza si am programare la ginecolog abia in ianuarie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doina (acum 13 ani)

am o candida , vaginita am facut tratament nu scap de ea.
cu flucoric in doza mare (unica)la trei zile pe saptamina si cu ovule cervicom

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Colominschi Mihaela (acum 11 ani)

Am scapat de aceasta bacterie, cu ajutorul unui tratament extraordinar pe baza de zeolit - CandyClear5. Atat eu cat si sotul si copiii sufeream de candida. Am folosit multe tratamente insa nu au avut efect. Aveau rezultat doar pe perioada tratamentului, insa daca intrerupeam, simptomele apareau din nou. Era un chin groaznic. Dupa 3 luni de tratament cu CandyClear 5, toate aceste simptome ale candidei au disparut si ne simtim minunat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela (acum 8 ani)

Buna, si eu am candidoza si am doar 16 ani am fost la ginecolog si mia dat tratament de canesten ovule si canesten crema apoi nu am scapat si mam documentat pe internet am facut bai de sezut cu ceai de musetel,galbenele si coada soricelului ,apoi am incercat zenella med dar tot nu am scapat si acum are si sotul meu. Spunetimi va rog un tratament care il gasesc in farmacie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Clausic (acum 7 ani)

Buna ziua!
Ma ajuta si pe mine cineva va rog!!!!!!!!!
Acum o saptamana mi.a aparut pe capul penisului niște bubite mici rosii..apoi peste 2 zile..aveam pe penis mereu ceva alb brazoz..ca si cum s.ar decojii pielea se facea..urmat de mancarimi ..asa a durat 3 4 zile..iar acum..capul penisului este foarte uscat si asa fin si rosu unele parti de pe el..mancarimi apar doar rar..este a 6-7 zi..de cand stau asa..cu stres.
Mi.e rusine sa le spun parintilor ..nu sunt in romania..si singur nu stiu unde sa merg..
Mentionez ca am luat 2 zile antibiotic (augumentin) si contact sexual de 1 sapt jumate nu am avut ..apoi a urmat asta.
Va rog sa imi dati un răspuns ce ar trebuii sa fac!!!!
Multunesc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: