Se poate trata micoza vagina si fara ovule?

Candidoza
Intrebare postata de danutza17 cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am facut o micoza vagina de la antibiotic, iar doctorul mi-a prescris o crema vaginala, fluconazol si ovule. Tin sa precizez ca sunt virgina si nu as vrea sa imi pun acele ovule. Exista un alt remediu de a trata aceasta micoza? Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

R (acum 10 ani)

am avut si eu aceeasi problema. chiar daca iti introduci ovulele acelea, nu afecteaza cu nimic himenul. se pot introduce fara nicio problema. deci mai bine respecta reteta prescrisa de medic, banuiesc ca stie si el ca esti virgina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcela07 (acum 10 ani)

draga danutza ai pute sa incerci CITROSEPT sunt picaturi din samburi de grepfruit 80% concentratie de la CASA HERBA il gasesti in farmaciile naturiste,trateaza o cat e recenta ca dupa aia va fi foarte greu.succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcela07 (acum 10 ani)

4 picaturi pe o lingurita de zahar dupa masa dimineata si seara,si inghiti repede cu multa multa apa pt ca este foarte amar,timp de 1=2 saptamani tratament,apoi faci o pauza de 1 saptamana si mai reiei o cura de tratament inca o saptamana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danutza17 (acum 10 ani)

Va multumesc pentru raspunsuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcela07 (acum 10 ani)

nai pt ce,cu drag .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia (acum 10 ani)

Eu am folosit aparatul Gynecozon, care vindeca toate infectiile genitale, nu numai candida. In plus pt candida ar fi sa nu mananci zahar 1-2 luni, sau produse cu zahar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: