Examen PapaNicolau

Candidoza
Intrebare postata de Lorenaa cu 12 ani in urma

Am facut testul PapaNicolau si in urma acestuia am primit rezultatul acesta : Celularitate normala , rare polimorfonucleare , rare hife Miceliene , absent TR/GO , Frontiu inflamator PaP II , leucocite numeroase , celule endocervicale , Dep.Chlamydia(endocol) negativ . Va rog sa imi spuneti daca este vorba de ceva micoza sau infectie sau este ceva mai grav ? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Pena (acum 12 ani)

Cred ca ai o rana pe colul uterin (pap II) dar care se vindeca cu tratamentul dat de dr. Doctorul la care ai fost nu ti-a citit rezultatul, nu ti-a recomandat tratament? Urmeaza cu strictete tratamentul pe care-l primesti si dupa terminarea lui, mergi la control unde se repeta analizele si eventual tratamentul. Eu nu sunt dr iti spun din experienta ca am avut astfel de probleme care s-au razolvat. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lorenaa (acum 12 ani)

Multumesc pentru raspuns . Ieri am primit rezultatele testului si abia azi are program medicul ginecolog la care merg eu . Sper sa nu fie ceva grav si prin tratament cu pastile si ovule sa imi rezolv problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bubulica (acum 12 ani)

draga mea nu stiu daca ai reusit sa vb cu medicul ginecolog,dar din cate vad eu ai un frotiu de tip II,asa ca la o femeie activ sexual este un rezultat bun,posibil sa ai ceva de natura inflamatorie.multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: