Dupa un contact sexual cu prietenul meu am sangerat de ce?

Candidoza
Intrebare postata de Giana27 cu 13 ani in urma

Buna,sunt foarte speriata mi am inceput viata sexuala in luna iunie anului 2010 atunci nu am avut probleme. pana acum recent am avut relati initime cu iubitul meu acum 2 saptamanii a doua zii ma durut burta jos foarte rau si am sangerat foarte putin cateva picaturii...cu toate ca menstruata imi trecuse cu cateva zile in urma pana sa avem relati initime....acum 2 zile la fel am avut relati intime iar am o scurgere din nou cateva picaturi de sange este a doua oara cand patesc asta de cand am relati intime cu el...poate fii si asta o problema ca noi nu prea am avut relatii intime mai dese in ultimul timp ..cand era des nu aveam nici un fel de problema dar acum ma si doare si imediat a doua zii sangerez un pic va rog nu ocoliti mesajul meu va multumesc astept un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 13 ani)

Mergi cat poti de repede la un ginecolog. Pot fi multe cauze, incepand de la o BTS netratata (HPV de exemplu) sau o rana pe col. Oricum ar fi, trebuie tratat neaparat. Afectiunile in sfera genitala pot duce la infertilitate. Daca ati avut contacte protejate tot timpul, atunci nu cred ca e ceva grav si probabil se rezolva usor la ginecolog. Sper ca nu ai facut p***aa de a nu folosi prezervativ.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Giana27 (acum 13 ani)

poi tocmai ca nu am folosit nimic dar eu am relati cu el de mult si nu am avut nimic pana acum 2 saptamanii 2 contacte sexuale am avut si de fiecare data am sangerat ma refer in astea 2 saptamanii doar 2 si a doua zii am sangerat si ma doare burta si cand urinez ma ustura un pic... ce ma fac ??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

De ce nu ai folosit nimic?! Stii ca BTS de multe ori nu se manifesta deloc pana la un moment dat dar intre timp fac ravagii? Ati facut amandoi toate analizele inainte de a renunta la prezervativ? MERGI LA MEDIC!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Giana27 (acum 13 ani)

la inceput am folosit dar dupa nu a mai vrut el eu am fost virgina nu am avut nici un fel de probleme dar stiu ca am fost mai de mult la medic si am ceva probleme am facut o ecografie si as avea un chist ovarian sa fie de la asta se poate sa am o infectie urinara ??....el mi a zis ca e curat si am incredere in el sper sa nu ma insel oricum trebuie sa urmez un tratament pt chist trebuie sa ma duc urgent la doctor ...m am speriat fff tare acum ca nu mi sa intamplat sa imi vina nici un fel de scurgere 8 luni d e zile doar acum de 2 ori dupa ce am avut contact mai e un lucru in ultimu timp noi am avut relati intime mai rare si cand am avut aveam si o durere...cand faceam mai des nu ma durea nimic ..dar acum ma deoare si am si scurgerea asta sa fie vro rana pe col ?? oricum va multumesc pt sfat ma voi duce la medic chiar saptamana asta sper sa nu am ceva grav ca inebunesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pai normal ca daca nu a mai vrut el prezervativ tu te-ai conformat! Tu nu contezi, nu? Cine se chinuie apoi? Sincer, cine vrea prezervativ? E normal ca e mai placut fara dar punem placerea, nu sanatatea pe primul loc? Barbatii zic ca nu au nimic pentru ca la ei nu se manifesta de cele mai multe ori BTS, doar stii asta, nu? Ceva ai, pare a fi o infectie. Poate nu e ceva grav, orixum trebuie sa mergi cat mai repede la medic.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lee (acum 13 ani)

luli cred ca ai cam exagerat nu o poti speria asa,da e adevarat mergi la doctor se intampla dar nu gata are BTS sau mai stiu eu ce !mergi la doctor nu asculta sfaturi de la orisicine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 10 ani)

hmm poate fii vorba de o rana pe col , ai grija !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: