Cum pot sti daca am candida bucala am facut inseminare linguala si mia iesit negativ.ar trebui sa repet testul'' raspuns medic

Candidoza
Intrebare postata de cain cu 11 ani in urma

BUNAZIUA am limba incarcata,alba,din nas imi curge o secretie cremoasa alba ,am facut exudat faringian CANDIDA NEGATIV,raclaj lingual CANDIDA NEGATIV,nu stiu sincer ce poate fi findca analizele au iesit bine.aceste secretii le am de 6luni.va rog frumos sami spuneti ce analize ar trebui sa fac.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Dr. Mirela Telipan MDr. Mirela Telipan este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Mergeti la un consult dermatologic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

cain (acum 11 ani)

Va multumesc pt ajutor o sa consult un dermatolog pt ca deja sunt foarte disperata dar de cand am fost operata de sinuzita maxilara ma confrunt cu aceasta problema si nu sa depistat nimic la nici un centru medical.se poate de la ooperatie sa faci candida sila mucoasa nazala''¡¡.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 11 ani)

Sa stii ca nu tot timpul candida iese la analize. Exact asa am patit si eu, am facut numeroase teste si nimic nu a iesit. Ori aparatura nu e prea buna, ori medicii nu stiu exact cum sa depisteze aceasta candida. Eu iti recomand Candy Clear 5 pe o perioada de 3 luni. Sa il folosesti atat tu cat si partenerul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cain (acum 11 ani)

o sa folosesc acest medicament darajuta la candidoza bucala sau ar trebui sa mai folosesc ceva''multumesc pt sfat ca sincer sunt foarte stresata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxanapisi (acum 11 ani)

Am 23 de ani si am o problema din data de 28 feb, am o scurgere usoara de culoare maronie(nu miroase, nu am mancarimi). Am un cm foarte neregulat, aceste scurgeri nu sunt abundente desi mai am cate o durere ff usoara de ovare dar nu dureaza mult. Ultimul cm l-am avut in ianuarie cam pe 15 si a durat 3 zile in cantitate ff mica . Am facut sex neprotejat deoarece ne dorim cun copil. Vreau sa va spun ca eu am un chist ovarian dar este foarte mic si la indicatie medicului iau diane 35, 2 luni apoi fac pauza 4-5 luni pentru ca imi este foarte rau de la ele. ultima data cand am luat a fost in luna octombrie. de atunci nu am mai luat pastile. Nu umblu dezbracata am foarte mare grija de mine. In dimineata de 02.03.2013 cand m-am ridicat din pat mi-am simtit talpile ca niste pernute, sau daca ma ridit brusc ma ia o ameteala dar imi revin foarte repede. Mai nou am si dureri de cap,,,, ma poate ajta cineva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cain (acum 11 ani)

va multumesc pt raspuns.aceasta secretie o am in urma unei operatii de sinuzita maxilara am fost la mai multe centre pt analize si totusi nimic,dar am sa consult un dermatolog.vamultumesc pt sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cain (acum 11 ani)

aceasta secretie o am in urma unei operatii de sinuzita maxilara am facut mai multe analize dar totusi nimicdar o sa consult un dermatolog.va multumesc pt sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cain (acum 11 ani)

multumesc pt sfat o sail folosesc cumare placere acest medicament ca sincera sunt foarte stresata de aceasta secretie de pelimba si totul de la o operatie de sinuzita maxilara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cain (acum 11 ani)

multumesc pt sfat o sail folosesc cumare placere acest medicament ca sincera sunt foarte stresata de aceasta secretie de pelimba si totul de la o operatie de sinuzita maxilara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nuta (acum 10 ani)

buna ziua eu am o mica intrebare am facut insemintare artificiala pe data de 22 augus
vreau sa imi spuneti cite procete de sanse sunt daca am prins sarcina sau nu
acuma la moment am dureri de ovaru sting daca inblu mult si peptu mi so marit si ma doare mamilonu dar inaite de ciclu la mine peptu mereu se mareste varog sa ma ajutati sa imi dau seama poate fi sarcina sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: