Vreau sa ma lamuresc si am nevoie de ajutorul vostru

Cancer
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Bunica mea are 65 de ani si a fost diagnosticata cu cancer in urma unui chiuretaj uterin cu urmatoarele:fragmente endometriale cu aspecte de hiperplazie complexa atipica si arii de adenocarcinom endometrial de tip endometroid bine diferentiat,sunt prezente zone de metaplazie scuamoasa benigna si histocite cu citoplasma spumoasa si infiltrat pmn la nivelul stromei.I s-a recomandat histerectomia.va rog sa ma ajutati cu un rasp...poate aveti cunostiinte medici sau poate ati trecut prin asa ceva....va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

raluca (acum 14 ani)

Incearca sa completezi o fisa medicala si un doctor iti va raspunde cu siguranta la rugamintea ta. Sunt termeni medicali si nu cred ca cineva dintre noi ii cunoaste atat de bine sa-ti dea un raspuns la asteptarile tale. [url=//sfatulmedicului.ro/index.php?module=Manechin]SfatulMedicului.ro - formular de consultatie[/url]
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Daca i s-a recomandat a face histerectomia, inseamna ca trebuie sa faca aceasta operatie. Citeste mai multe informatii aici
[url=//sfatulmedicului.ro/Uterul-si-probleme-lui/histerectomia_1060]Histerectomia[/url]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Daca i s-a pus acest diagnostic si i s-a recomandat aceasta interventie, ce mai asteptati ? cu cat trece mai mult timp, cu atat se trece intr-un stadiu mai avansat. Nu stiu din ce localitate sunteti dar va sfatuiesc ,din experienta, sa optati pentru Institutul oncologic din Cluj. Multa sanatate si nu mai amanati interventia !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica1110521 (acum 14 ani)

adenocarcinom...din pacate .
Grabiti-va sa faceti interventia chirurgicala ! Nu este asa de grea dar ii poate salva viata .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popescudaniel (acum 13 ani)

Cancerul nu inseamna moarte:http://b17ro.info/ medicament impotriva cancerului!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili (acum 10 ani)

eu am fost diagnosticata cu exact aceeasi problema si asta la varsta de 27 de ani! mi s-a naruit totul de sub picioare de 2 luni de cand am aflat.mam operat la cluj la dr traila un medic foarte bun.am facut histerectomie totala,nu stiu cum va fi de acum incolo ca am doar 10 zile de la operatie si ma simt bine.se pare ca asa mia fost dat sa fie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: