Va rog sa ma ajutati daca e cu putinta raspuns medic

Cancer
Intrebare postata de daryus cu 11 ani in urma

Buna sunt sorin ,tatal meu in virsta de 61 ani a fost diagnosticat de curind cu cancer de colon in ultima faza care sa raspindit si pe ficat doctorii din galati spun ca e prea avansata boala si nu mai pot face nimic,lau externat.ideia e ca el nu se simte asa rau si mai are viata in el.de aceia va rog daca stie cineva vreo solutie,daca mai putem face cv pt el.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Puteti consulta si o a doua opinie medicala in vederea solutiilor de tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

Muresan Andra (acum 11 ani)

Aceeasi problema am avut-o si eu cu o ruda de-a mea. Diferenta este ca persoana era in stadiu incipient. Nu a vrut sa faca chimio, si s-a bazat pe produse naturiste. In prezent se afla in remisie cu ajutorul urmatoarelor tratamente: zeolit lichid, oxy dhq si ph balancer. Nu stiu exact ce rol au, dar am inteles ca fac minuni. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Costache Elena (acum 11 ani)

Am auzit si eu de acest trio cu zeolit lichid, oxy dhq si ph balancer. In afara, stiu ca sunt recunoscute pentru efectele impotriva cancerului. Am citit mult despre ele, si tind sa cred ca sunt puternice adjuvante impotriva cancerului...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daryus (acum 11 ani)

Si unde sa gasesc asa cv?unde sa caut si cum se numeste?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maier loredana (acum 11 ani)

In luna iulie a fost diagnosticata si mama mea (58 ani) cu cancer la colon. I s-a indicat chimioterapie, radioterapie iar apoi urma operatia. Toate acestea au terminat-o. La operatie nu a mai ajuns. In septembrie a decedat in urma unui stop cardio respirator. Daca nu se otravea cu toate cele cu siguranta mai traia si astazi. Regret mult decizia de a face chimio. Sa incerce cu naturiste, sa se bucure de viata, asa cum poate, dar sa nu se otraveasca. Sa va ajute bunul Dumnezeu!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CorinaC (acum 11 ani)

Inainte sa incercati cu fel si fel de tratamente, recomand si eu inca o consultatie, inca o opinie. Am patit-o pe pielea mea si d-asta zic. un medic mi-a spus ca am cancer mamar la sanul stang, ne hotarasem asupra unui tratament si aproape ca il incepeam daca nu urmam sfatul unei cunostinte care mi-a recomandat clinica Donna Medical Center unde am facut o consultatie second opinion la Dr. Claudia Teodorescu si am descoperit ca nodulul nu era canceros. Cand ma gandesc ce p***ae era sa fac incepand tratamentul ala degeaba... nu va imaginati cat m-am bucurat cand am auzit ca nu era nimic! De asta, mai bine mai interesati-va, duceti-va la un alt specialist, comparati diagnosticele si apoi vedeti ce faceti.
Daca va intereseaza, site-ul clinicii la care am fost eu pt second opinion e acesta: www.donna-medicalcenter.ro

Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionut (acum 11 ani)

Buna, Daryus!
In SUA exista un produs pe baza de uleiuri de seminte presate la rece (contine in stare naturala toti nutrientii necesari organismului: vitamine, minerale, flavonoide, Omega 3,6,9 etc. nealterati chimic sau termic), special conceput pt. a sustine sistemul imunitar si a imbunatati capacitatea de auto-vindecare a organismului.
Si tatal tau poate sa obtina rezultate uimitoare cu 3-4 pliculete pe zi.
Ma poti contacta pe e-mail: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: