Nodul la san,sunt disperata raspuns medic

Cancer
Intrebare postata de sarah 2013 cu 10 ani in urma

Buna seara!va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns cele care ati trecut prin aceasta cumplita problema.Am 61ani si am observat de 2-3 luni ca mi a aparut un nodul in jurul mamelonului iar mamelonul mi a intrat in interior,am fost la control,am facut mamografie si mi a zis dr ca nu sunt bine si ca trebuie sa merg la Bucuresti la oncologie.Nu mai am liniste de cand am aflat vestea asta,va rog din suflet sa imi dati un raspuns,am cancer ,o sa ma mai fac bine?Sunt disperata!Astept un raspuns cu sufletul la gura!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Milciuc Ramona (acum 10 ani)

Stai linistita! Poate nu ai cancer! Poate nodulul nu are forma canceroasa! Oricum iti ofer niste sfaturi, pe care le dau oricarei persoane care este suspecta de o anumita afectiune:

1. REGIM ALIMENTAR - TINUT DE PREFERAT TOATA VIATA!!!

Se scoate din alimentatie carnea de mamifere de orice fel – contine substante toxice, uree, acid uric si adrenalina.

- Se elimina toate alimentele care contin aditivi alimentari, mai ales E 124, 127, 128, 220-228, 230-233, 249-252, 320, 624, 950, 952, 954.
- Se exclud: zaharul si preparatele cu zahar, muraturile, conservele de orice natura, prajelile (in alimentele prajite – carne, cartofi, aluat, paine, se formeaza acroleina si acrilamida, ambele substante fiind cancerigene), alimentele obtinute cu cheaguri si enzime sintetice (lactatele), bauturile racoritoare la pet, otetul de vin, sarea rafinata.
- mancarea nu se va prepara in vase de aluminiu.
Se introduc in dieta alimente care contin substante anticancerigene active, cum ar fi:
- varza proaspata - activeaza o enzima imunostimulatoare si anticancerigena produsa in ficat;
- soia - contine o mare cantitate de coenzima Q10, antitumorala si imunitara;
- cereale integrale - reduc proliferarea canceroasa;
- grepfrut - are in tesutul alb o substanta anticancerigena;
- legume neprelucrate termic;
- germeni de grau (grau incoltit): fortifica sistemul imunitar;
- salata verde, verdeturi: contin acid folic si mangan;
- polen apicol: contine metionina, un acid antitumoral;
- usturoi: contine metionina;
- ceapa: combate in special cancerul ovarian, cancerul la san si cancerul de piele;
- peste proaspat de captura, alge marine - contin seleniu, un mineral antioxidant;
- seminte de dovleac;

Modificarea drastica a nutritiei perturba serios hranirea tesuturilor neoplazice. Acestea slabesc, se anemiaza si, de cele mai multe ori, mor. Rolul principal in razboiul cu aceasta crunta maladie il au remediile ofensive – plantele medicinale, produsele apicole, argila. Atat pe timpul tratamentului, cat si dupa vindecare, suferindul trebuie sa urmeze cure de fortifiere a imunitatii. Tratamentul trebuie urmat cel putin 6 luni, indiferent de forma de cancer.

Etapa 1 - cura de epurare: 3-6 zile. In aceasta perioada, se consuma numai sucuri de legume si ceaiuri, 1-2 litri/zi din amestec de plante in parti egale: urzica, sulfina, brusture, pufulita, galbenele, coada soricelului, ghimpe. Tot in aceasta prima etapa, se ia cartilaj de rechin, cate o pastila pentru fiecare 6 kg de masa corporala.

Etapa a 2-a: Dupa cele 6 zile, se bea in continuare ceaiul. In ceaiurile de dimineata, pranz si seara se adauga cate o lingurita de tincturi de radacina de lemn dulce, rostopasca, trei frati patati, coada calului sau traista ciobanului.

De asemeni, iti recomand tratament pentru oxigenare ceulara, prevenirea si eliminarea unei celule canceroasa si reglarea ph sanguin.

tratamentul implica administrarea unor 3 produse de baza: zeolit lichid imbunatatit cu dhq, ph balancer si oxy dhq.

Sanatate! Sa ma tii la curent!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Aveti nevoie de o evaluare amanuntita pentru a putea preciza natura nodulului, extinderea sa, schema de tratament, etc, motiv pentru care vi s-a recomandat sa mergeti la Inst. Fundeni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

sarah 2013 (acum 10 ani)

Va multumesc din suflet pt raspunsuri,o sa tin cont de ele!Miine merg la Fundeni sper din tot sufletul sa nu imi iasa un rezultat rau,ma rog continuu de cand am aflat de acest nodul.Sunt disperata!!!!Am 5 copii!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sarah 2013 (acum 10 ani)

Am fost azi la Fundeni,mi s a luat biopsia iar sapt viitoare merg sa iau rezultatul.Mi a dat sa iau Celebrex,stie cineva pt ce este,ce rol are?:((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sarah 2013 (acum 10 ani)

Am fost azi la Fundeni,mi s a luat biopsia iar sapt viitoare merg sa iau rezultatul.Mi a dat sa iau Celebrex,stie cineva pt ce este,ce rol are?:((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Daca aveti interberi oncologice, puteti adresa direct la mailul privat: [email protected]

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AnnaP (acum 9 ani)

Sarah, te inteleg perfect, din pacate mama mea a trecut prin aceeasi problema cumplita. Din nefericire, mama a fost diagnosticata cu cancer la san, are 63 de ani, a fost o perioada cumplita din viata ei, nici nu vreau sa-mi amintesc. Am dus-o la o clinica privata, specialiazata pe aceasta problema, Gynecoland, mi-a recomandat-o o cunostinta. Este foarte important sa mergi la medici foarte buni si sa iti dea diagnosticul corect, cei de la clinica au tehnologie de ultima generatie si diagnosticul este corect. Mama a facut mai multe investigatii, iar dupa stabilirea diagnosticului a urmat un tratament riguros, a trebuit sa se opereze, insa acum este bine, a scapat de cancer si este in afara oricarui pericol. Am fost foarte norocoase sa mergem la clinica, echipa medicala este profesionista si isi dau tot interesul pentru a te ajuta. Daca ai nevoie, eu iti recomand cu incredere Gynecoland, poti sa intri si pe siteul lor www.gynecoland.ro unde gasesti toate informatiile de care ai nevoie. Iti doresc multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: