Colon

Cancer
Intrebare postata de raluca263015 cu 13 ani in urma

M-ar interesa si pe mine parerea unui chirurg generalist. Cum pot lua legatura cu un medic? Este foarte urgent. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (19)

mimi (acum 13 ani)

pai cel mai indicat ar fi sa mergi la camera de garda din orasul in care locuiesti. Sau macar scrie aci problema si cineva care stie iti raspunde

uite aici o tona de chirurgi generalisti -
//sfatulmedicului.ro/index.php?module=DoctorPrezentare&action=browseMedici&name=&specialize=20&hospital=&state_id=1&city_id=0&cauta=

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca263015 (acum 13 ani)

Merci mult, dar m-ar interesa parerea unui medic chirurg. Nu stiu dk voi primi rasouns de la un medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mda (acum 13 ani)

Cei din lista indicata de mimi exact asta sunt: Chirurgi...nu asta cautai?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 13 ani)

mergi la Institutul Oncologic din Bucuresti,pe etajul 4 sectia chirurgie 1 la chirurgie generala si digestiva.Iti dau si cateva nume:dr.Cirimbei Ciprian,dr.Tanase Bogdan,dr.Rotaru Vlad.sau dr.Daha Claudiu. Doamne ajuta si sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 13 ani)

dr. vlad rotaru de la institutul oncologic fundeni este un medic exceptional. operatiile sale sunt toate extrem de reusite si, mai mult, intelege suferinta prin care trecem noi, bolnavii, comunica si explica chiar daca sta pana seara in spital si isi viziteaza pacientii si in weekend. la fundeni, am vazut ca chirurgii pot fi gasiti in fiecare dimineata, se poate si fara programare, ei consulta bolnavii tot timpul, evident,in afara orelor in care sunt in operatii. de regula, dimineata, pe la 9.00 pot fi gasiti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marilena (acum 13 ani)

Pe mine m-a operat doctorul Daha. Un medic exceptional. Mergeti cu incredere pentru ca nu o sa regretati. Este un profesionist adevarat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bianca (acum 13 ani)

Pe tatal meu la operat doctorul Tanase Bogdan,si a avut o operatie extraordinar de grea,este un medic exceptional.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ileana (acum 12 ani)

pe mama mea a operat-o dr tanase bogdan,dar nu-si dadea nici un interes fata de pacienti,iar operatiile pacientilor care au fost in salon cu noi au fost toate nereusite

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela (acum 12 ani)

total neadevarat ceea ce afirmati..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luminita (acum 12 ani)

Si pe mine m-a operat Dr. Tanase. Mie nu mi-a gresit operatia; se implinesc deja 2 ani si ma simt foarte bine (jumatate din intestinul gros a fost extirpat).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liliana (acum 12 ani)

buna luminita,am si eu o bunica diagnosticata cu cancer la colon si ne a trimes la fundeni la dr cirimbei,ce parere ai de el,miercuri ne a chemat cu bunica sa ai faca investigatii si dupa spune daca e de operat sau nu mai are ce sa i faca.astept mersi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aurora (acum 5 ani)

Liliana, cred că e tardiv acum, dar îţi dau totuşi un răspuns care poate fi de ajutor nu neapărat pentru tine, ci şi pentru cei care vor citi de acum încolo şi care vor dori să cunoască păreri despre doctori buni. Anul acesta s-a întâmplat să fiu operată de două ori chiar, de dr. Cirimbei Ciprian, de la Institutul Oncologic Fundeni (I.O.B.) Nu mă aşteptam să revin atât de repede şi nici nu aş fi vrut, dar nu am avut încotro. Am avut un diagnostic prezumtiv şi mi s-a scris: "activitate celulară suspectă" la sânul drept. Formaţiune tumorală cu evoluţie imprevizibilă şi necunoscută. Am crezut că am cancer. Dr. Cirimbei m-a operat pe 15 ianuarie 2018 şi după 30 zile lucrătoare (6 săptămâni) a venit rezultatul de la examenul histopatologic: hieperplazie şi multiple chiste. În consecinţăm NU a fost malign, ci BENIGN. Apoi, în luna iunie 2018, laparoscopic, am fost operată tot de dr. Cirimbei Ciprian, de pietre la fiere. Operaţiile au fost bune şi eu am încredere în acest doctor. Nu m-aş da pe alte mâini pentru nimic în lume. Un tip super, un doctor pop**ar, fără ifose, patrulează şi de câte 4 ori/zi pe la salon să vadă ce faci. La pansare stă acolo şi se uită, te întreabă cum te simţi, dacă te doare ceva. Un adevărat profesionist şi, înainte de toate, un adevărat OM în faţa căruia mă înclin cu adâncă recunoştinţă şi înaltă preţuire.
Să-i dea Dumnezeu numai sănătate şi multe-multe bucurii.
Mulţumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela (acum 12 ani)

D-na Ileana, cum puteti face asemenea afirmatii total neadevarate? Dr. Tanase este un medic extraordinar, din punct de vedere profesional chiar nu avem ce sa-i reprosam. daca v-as spune ca mie mi-a salvat viata de 2 ori, m-ati crede? N-am inteles afirmatia dumneavoastra, precum ca nu-si dadea niciun interes fata de pacienti. Dar ce-ati fi vrut sa le faca, sa-i tina de manuta 24 ore din 24? El face tot ce tine de el si lupta pentru viata pacientilor lui pana in ultima secunda, credeti-ma, vorbesc in cunostinta de cauza. Asa ca v-as ruga sa nu mai fiti atat de subiectiva, fiti realista si nu induceti lumea in eroare aiurea. Sa ne auzim cu bine...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia (acum 11 ani)

Acum am citit p***aa asta ca toate operatiile acestui om sunt reusite, ma refer la vlad rotaru,nu este adevarat,si atunci cand greseste nici macar nu recunoaste ca a fost greseala lui,incearca sa gaseasca alte cauze,poate in cazurile mai usoare ii reusesc operatiile dar ce este mai dificil il depaseste,oameni buni mergeti la orice alt medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nu mai conteaza! (acum 11 ani)

d-na Claudia,dati-mi voie sa va contrazic. Dr Rotaru este un medic extraordinar, este si chirurg si psiholog si tot ce vreti, putini oameni ca el. Face o echipa foarte buna impreuna cu dr.Tanase Bogdan, oamenii astia chiar salveaza vieti. Nu stiu ce v-a determinat sa faceti astfel de afirmatii, dar nu aveti dreptate absolut deloc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rio de la Magheru (acum 11 ani)

Dca aveti probleme cu colonul,nu trebuie sa va speriati ,urmati cativa pasi simlli . 1 esti convins ca esti bolnav de colon ? .Atunci ,cauta un cocean si scoate din el miezul acela alb ,punel la cuptor sa se rumeneasca putin ,apoi scoatel si presara pe el sare fina ,bucatile tr sa fie cam de 1 cm timp ce bei un pahar de zeama de lamae mananca 4,5 bucati pe zi ,dupa 2 zile vei observa cum situatia sa schimbat ,mai urmeaza din doua ,doua zile , timp de 30 de zile ,si esti vindecat total tel 0767350801 ,viorel .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nu conteaza (acum 11 ani)

vai de capul nostru,mai, Viorele... In primul rand, hai sa invatam nitica gramatica, ce spui? Poate asa ne vindecam si de colon,si de p***ae. Uite-asa sunt indusi in eroare niste bieti suferinzi, de catre niste analfabeti care pretind ca le stiu pe toate... Prima data credeam ca vrei sa folosesti in alt sens acel cocean, apoi m-am lamurit, dupa ce ai scris "punel" (app, ai uitat o cratima, "pune-l", la fel si la "scoatel". Si "lamae"??? Poate "lamaie"). Iar cand situatia "sa" schimbat, ce ar trebui sa observ? In ce sens se schimba? Stii, eu ma chinui cu un pui de cancer de 2 ani de zile, daca te cunosteam, ma mai chinuiam eu atat???? veneam la tine si in 30 de zile ma faceai ca noua, cu coceanul tau cu tot.... Vai de mama noastra.... Dar ia spune, cu cat dai coceanul, e scump? presupun ca undeva la 10, 20 de milioane, nu???? Dar e GARANTAT, frate...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cezar (acum 10 ani)

Nu conteaza, in loc sa te preocupe problema ta (destul de grava aparent), se pare ca problemele gramaticale ale altora sunt mai importante. Nu toti au avut posibilitati pt. scolarizari si universitati de sarcasm abject asa cum tu ai avut. .
Fii pe pace si vindeca-te! Si daca gramatica ta impecabila (pe naiba) o sa te ajute cu ceva in toata treaba cu puiul de cancer, da-mi de stire.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aurora (acum 5 ani)

Ei, hai, lăsați! Acuma...mnah, dacă suntem bolnavi, asta înseamnă să ne batem joc de limba română sau cum vine asta? Ce treabă are una cu alta? Și nu te supăra, ”școala” aia cu care îți place ție să bravezi, regulile ELEMENTARE de ortografie, nu se fac, dragă, în facultate, ci la clasele I-IV. Bine că știe să deschidă calculatorul, să tasteze, dar la ortografie...zero barat! Când ești prost, mai bine taci, decât să deschizi gura și să înlături orice dubiu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: