Ce sa facem cu cancerul de piele

Cancer Cancroida Cancer de piele
Intrebare postata de carmen137133617 cu 12 ani in urma

Am o prietena care de 3 ani are cancer de piele a facut tratament cu interferon un an apoi cu mustoforan care i l-a oprit acum o saptamana din cauza analizelor foarte rele in special ale ficatului ea se simte din ce in ce mai rau si nu stim unde sa mai mergem. totul a inceput cu o tumoare la ochi,dupa ce i-au scos ochiul au urmat alte operatii pe tot corpul suntem di bv si va rog sa ne indrumati undeva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

ABC-79 (acum 12 ani)

Chiar astazi am primit un document interesant despre lamaie ca ar distruge cel mai bine celulele canceroase. Contacteati-ma pe e-mail [email protected]
pentru a vi-l trimite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen137133617 (acum 12 ani)

va rog trimite-ti documentatia pe [email protected]. va multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 12 ani)

Cunosc o persoana care suferea de cancer de piele, medicii i-au mai acordat max. 6 luni. . A apelat la terapia Gerson, acum e bine sanatoasa, a dat nastere la doi copii sanatosi, intre timp...
Pe net puteti gasi info despre aceasta terapie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria1251 (acum 12 ani)

Nu va luati dupa informatiile de pe net, va rog eu. Sa ceara o trimitere la spitalul de oncologie din Cluj Napoca, acolo sunt destui specialisti care o pot ajuta daca are vreo sansa de scapare, plus ca de acolo o pot ghida inspre tratamente in afara tarii daca si le poate permite si oricum sunt buni specialistii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen137133617 (acum 12 ani)

am fost la cluj si in afara faptului ca i s-a spus ca o sa decupeze tot corpul nu i sa facut nimic in germania doar i s-au facut operatii pt chimio ce dadeau nemtii respingeau romanii si asa chimio o platim nu sunt decontate de casa de asigurari dar cum am spus nu o mai poate face din cauza analizelor proaste multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria1251 (acum 12 ani)

Imi pare rau sa aud asta, dar vorbesc la modul cel mai serios cand spun ca nu pe Internet o sa gasiti raspunsul. A citit si prietenul meu problema prietenei dvs, el este medic si dupa cum spune el: uneori s-a facut tot ce s-a putut si inevitabilul se va produce. De curand mi-a murit o verisoara, ani de zile a tinut un cancer foarte agresiv sub control (avea la pancreas), era o sursa de buna-dispozitie pentru ceilalti, dar in final boala a invins cu toate ca s-a operat la cei mai buni specialisti, a facut cele mai bune tratamente, iar banii nu au constituit o problema niciodata. Si la Cluj s-a tratat, in colaborare cu o clinica din Viena, tratament de top, dar va inteleg disperarea si inteleg prin ce treceti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mare greseala interferonul (acum 12 ani)

Cancerul de piele este usor de vindecat cu homeopatia. Tratamentele luate momentan distrug doar sistemul imunitar.Sa mearga la un medic homeopat bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria1251 (acum 12 ani)

Sunt convinsa ca homeopatia, adica cea care previne are un tratament in acest caz. Plus ca nu exista medici normali la cap care sa recomande homeopatia, poate doar asa sa mai faca un ban in plus pe niste medicamente care nu-ti fac nici rau, nici bine.
Si cred ca nu va dati seama ca nu vorbim aici de un cancer incipient, ci de unul care este in stadii avansate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria1251 (acum 12 ani)

Imi cer scuze daca am parut cam dura, dar trebuie sa avem grija sa nu dam sperante desarte oamenilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen137133617 (acum 12 ani)

cancerul de piele e unul cu o evolutie foarte rapida iar homeopatele pt asa ceva consider ca sunt degeaba asta in cazul in care deja faci chimio oricum in cazul nostru nu ne ramane decat sa speram la ceva...cat despre verisoara ta maria imi para ff rau incerc sa nu ma gandesc dar... multumesc pt sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popescudaniel (acum 11 ani)

www.b17ro.ro tratament cancer!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popescudaniel (acum 11 ani)

www.b17ro.ro tratament cancer!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popescudaniel (acum 11 ani)

www.b17ro.ro tratament cancer!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen137133617 (acum 11 ani)

multumesc din suflet dar prietena mea s-a dus acum doua saptamani totul a fost f rapid nu ne asteptam dat fiind starea ei de sanatate dar cum am spus si mai inainte acest cancer are o evolutie f rapida si nu e nimic de facut multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 8 ani)

Nu exista tratament pentru acest tip de cancer. Se incearca tratamentele naturiste, pentru cine are curajul sa infrunte o stare de rau prelungita, cu spanz si marul lupului, si baut si aplicat extern. Dar pe langa ele mai trebuie o gramada de plante, pentru remediere, dieta naturista, renuntare la carne si prajeli si margarine. Trebuie consultat un medic si un naturist. S-ar putea ca ISORELUL, injectat sa le mai micsoreze. http://vindecarenaturista.blogspot.ro/2013/08/cancerul-pielii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: