Ce-mi puteti recomanda sa fac?

Cancer
Intrebare postata de Nicoleta344 cu 14 ani in urma

Buna ziua.M-am inscris pe acest sait pentu mama mea,care sete dianosticata cu CANCER OVARIAN SI PERVIAN,de la ultiumile douo sedinte de citostatice i-au amortit picioarele si nu mai simte labele pina la glesna,am fost cu ia la neurologie si i sa adiministrat:ACTOVEGIN,METOPROLOL TERAPIA SI SERMION,dar nu are nici un efect,ce-mi puteti recomanda sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

stinga marcel (acum 14 ani)

sanatate va doresc,
sotia mea a fost supusa unei gastrectomii totale+splenectomie,suspecta de cancer gastric.as vrea sa stiu daca exista cineva care sa-mi scrie despre aceasta boala ,eventuale tratamente postoperatorii,clinici din tara sau afara
etc.
multumesc,
marcel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 13 ani)

Beti ceai verde zilnic, daca nu va place ceaiul luati sub forma de capsule, mai sunt bune Reishi SE, Ojibwa Herbal, Best Serrapeptase le gasiti pe www.netten.ro....toate astea sunt foarte bune antitumorale, inhiba metastazele, dizolva chisturile, pentru adenom....ideal ar fi sa faci cate o cura de 2-3 luni o data pe an, asa preventiv....mancati caise cat sunt la piata, sunt fenomenal de protectoare pentru corpul uman, dar sa nu fie zi fara ceai verde, sa uitati de zahar, exista miere, fructe dulci

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta344 (acum 13 ani)

buna DANA sigur ceaiul verde e bun pentru cancer,zahar nu maninca asta stim si noi, am citit pe nett ,acum mai mare problema este ca la tomograful de 6 luni ia iesit ca are lichid asciatic doar atit si nu stiu de unde provine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta344 (acum 13 ani)

buna Marcel nu sunt lte tratamene decat citostaticile si sa dea DOMNUL sa nu fie malign

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuliana (acum 14 ani)

Buna ziua,mama mea are o tuse seaca cam de 3luni,febra de 37,o respiratie greoaie,lipsa poftei de mancare,oboseste,transpira rau si in general o stare p***a(mie mi se pare palida si trasa la fata).In noiembrie si-a facut o serie de analize si un eco si i-au iesit bune,dar a inceput( la prescriptia medicului de familie) sa ia medicamente pentru tensiune, medicamente pe care le-a tot schimbat deoarece nu i-au facut bine ea fiind ff. alergica.In ianuarie a facut o radiografie la plamani a fost la un medic specialist in boli pulmonare care a tratat-o de brosita :a luat antibiotice, antitusive si multe vitamine,calciu si tot rau se simte.In paralel a incercat si tratamente naturiste:ceaiuri, sirop de ridiche,comprese etc.De doua zile nu mai ia nici medicamentul de tensiune(noliprel) in speranta ca va mai tusi, dar are tesiune(17/8).Ce ma sfatuiti?Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico (acum 14 ani)

sa faci o tomografie , sa vezi daca e suspecta de cancer ,,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta344 (acum 13 ani)

da are cancer,daca te uitai mai bine vedeai ca am scris

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: