Cancerul penian

Cancer
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Buna ziua.am 23 de ani.si am si eu o problema.de 6 luni mia iesit in partea din stinga a penisului (sub cap)o buba lunga de un cm.si acum cred ca imi iasa si in parte dreapta.nu stiu ce sa fac.imi este frica sa ma duc la un doctor..va rog sa ma ajutati daca se poate...va multumesc...id didi20sv

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

nicolae147101506 (acum 15 ani)

Nu ai de ce sa-ti fie frica sau jena si nu esti singurul care apeleaza la dermato-venerice, asa ca du-te la medic! O eruptie pe organul genital nu insemna neaparat cancer sau o boala grava. Sunt multe afectiuni care se vindeca cu un tratament medicamentos , dar doar un medic specialist iti poate spune exact ce e. Dimpotriva, sa aplici tot felul de remedii dupa ureche poate agrava sau complica totul inutil...cauta un cabinet particular, eventual, oricum, la consultatie esti tu cu medicul, care a vazut destule in prcatica lui...deci, du-te cat mai repede

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna!Am nevoie de ajutorul dumneavoastra.Am observat de ceva timp o mica malformatie la nivelul orificiului extern al uretrei,nedureros fara scurgeri de secretii ,fara sangerari.Astept sfatul dumneavoastra multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua, de ceva timp am observat aparitia pe toata lungimea penisului,insa doar pe partea inferioara,aprox 5mm, o iritatie usor tumefiata, mai inchisa la culoare spre maroniu.
va rog as dori un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lorena2009_eu (acum 14 ani)

buna ziua am 18 ani si de 3 zile prezint o umflatura langa clitoris pe buza dreapta care ma jeneaza ce credeti ca ar putea fi ? ma tem sa nu fie vreo boala grava cancer sau mai stiu eu ce am senzatii usoare de mancarime . m-am spalat cu ceai de musetel si sper sa imi treaca la doctor imi este frica sa ma duc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Citat:
buna ziua am 18 ani si de 3 zile prezint o umflatura langa clitoris pe buza dreapta care ma jeneaza ce credeti ca ar putea fi ? ma tem sa nu fie vreo boala grava cancer sau mai stiu eu ce am senzatii usoare de mancarime . m-am spalat cu ceai de musetel si sper sa imi treaca la doctor imi este frica sa ma duc

si crezi ca daca e ceva grav va trece de la sine cu ceai sau se va agrava?
In ziua de azi avem sanse sa contactam o gramada de boli pe care nu ar trebui sa le trecem cu vederea.Nu are de ce sa-ti fie frica sa mergi, la varsta ta e normal sa faci vizite mai dese la ginecolog mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala.Mergi la un doctor recomandat de o prietena in care aceasta are incredere, iti va fi mai usor
Astept sa-mi spui ce ai facut.....pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: