Va rog sa imi raspundeti urgent

Cancer
Intrebare postata de Nicoleta251987 cu 11 ani in urma

Buna .....Mama mea. Sapatamana viitoare va incepe un nou ciclu de citostatice si se simte foarte rau .. ciclul 2 . Acum incepe ciclul 3 .. As cumpara ceva naturist inpotriva sintomemelor de voma Eu sunt in Madrid ea e in Romania. As vrea sa va interb daca pot gasi aici ceva mai bun sa ii pot trimite pe sapatana viitoare ? Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

Fata draga (acum 11 ani)

Mama ta face deja a trea p***ae. De ce nu asculta de ce ii spune corpul ci de ce i.-au recomandat medicii in orbirea lor ? De la citiostatice moare si un om perfect sanatos, cu atat mai repede va murii un om bolnav de cancer. Sansa sau durata de supravietuire a cancerului se reduce drastic dupa "tratamente" cu citostatice. Citostaticele nu fac diferenta intre celule de cancer si cele sanatoase, omoara tot ce intalnesc in cale. Functii vitale si organe sunt distruse de pe urma lor ireversibil.
Tocmai bolnavii de cancer au insa nevoie de un sistem imunitar intact sau mai puternic insa dupa un singur tratamente cu citostatice acesta este varza. Nu vei gasi nici macar 1% din oncologi care sa faca pe pielea lor un asemenea "tratament" caci nu sunt chiar atat de orbis sau p***a sa nu vada cum le mor pacientii pe capete. La 5 ani dupa cistiostatice la mai traiesc numai 2% din pacientii cu cancer in timp ce fara citostatice mai traiesc 60% dupa 5 ani.

Corpul si ratiunea va arata cat de letale sunt astfel de p***ai inventate de medicina oarba, insa voi preferati sda ascultai de vorbe goale si promisiuni desarte ale unei medicini care nu poate vindeca nici macar o migrena,. o hipertensiune sau o simpla raceala.
Cum va asterneti asa veti dormi. Nu exista vreun remediu care sa inlature daunele ireversibile de la atata otrava injectata direct in sange ! Cine prefera sa moara de la citostatice mai repede in loc de cancer nu are decat sa asculte medicina care isi umpel buzunarele cu fiecare tratament si pacient, caci toate aceste tratamente nu sunt facut doar gratuit ci contra cost, chiar daca nu pacientul direct plateste si colegii lui care cotizeaza la asigurare pt. el.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta251987 (acum 11 ani)

As vrea sa stiu cine mia trimis raspuns la intrebarea mea daca este medic .... ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nirolf (acum 11 ani)

Fata draga are dreptate intr-un sens, adica acele citostatice sunt intr-adevar otravuri, concepute sa distruga celule canceroase, si ca celulele sanatoase nu sunt nici ele complet imune la efectul acestor otravuri.
Dar de aici pana la celelalte afirmatii este cale lunga. Chestia cu un sistem imunitar sanatos nu functioneaza, pentru simplul fapt ca celulele canceroase sunt tot celule ale organismului, si percepute ca atare.
Exista alte tratamente, unele inca experimentale, precum cel cu virusul herpetic modificat, care ataca celulele bolnave, alte tratamente merg pe ipoteza ca organismul infometat va inceta sa hraneasca in primul rand tesuturile nefolositoare - deci si cancerul, si ca printr-o anumita dieta, saraca in proteine, bogata in vitamine si enzime, se poate reduce o tumoare canceroasa si chiar elimina.
Dar deocamdata, cel mai raspandit si cunoscut tratament este acesta: radioterapie pentru reducerea tumorilor inainte de operatie, operatia de rezectie a tumorii si apoi chimioterapia, sau chimio-radioterapia pentru a reduce riscul de formare a metastazelor.
Cel mai eficient este ca, pe langa lupta dusa cu "arme chimice" - citostatice, sa se duca o lupta psihologica cu boala, in sensul ca optimismul, speranta sunt niste arme cu adevarat puternice si subestimate in lupta cu aceasta boala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

asta te intereseaza???? medicii o ingroapa...dite la ei si nu cere ajutor de la naturisti,antevorbitorul meu are perfecta dreptate,asa ,fara sa-l cunosc FELICITARI!!!!!!
oamenii sunt inconstienti si se trezesc atunci cand "medicii" si-au facut treaba....nici nu stiu ce sa spun,sunt suparata pe mediocritatea societatii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

ar fi pe langa asta Rhodiolin si Ocean 21 ,astea merg bine in acest caz...ar mai fi multe de spus

www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sigada (acum 11 ani)

Persoana care a oferit primul raspuns nu face parte din echipa de medici SfatulMedicului.ro. Atunci cand raspunsul este oferit de catre un medic colaborator al site-ului, acesta va fi semnalat ca atare cu sigla site-ului si titulatura medicului.

Stiu ca homeopatia, remediile naturiste, sunt deseori folosite ca tratament adjuvant pe langa chimioterapie. Am sa incerc sa iau legatura cu un prieten care face chimioterapie de multi ani, sa il intreb daca si ce remedii naturiste a folost.

Sanatate multa mamei dvs.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta251987 (acum 11 ani)

Multumesc Sigada

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 11 ani)

Nicoleta, in ameliorarea efectelor negative ale citostaticelor un ajutor real poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Acest tratament complementar (desigur, nu inlocuieste tratamentul prescris de medic!), se gaseste atit in Spania cit si in Romania, diferente la preturi nu cred sa fie semnificative, fiind vorba de aceeasi produs. Aici vorbeste prof. Neil Solomon, despre aceasta bautura, vedeti mai multe episoade:
http://www.youtube.com/watch?v=MsNGmIfLMLE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

narhesusa (acum 11 ani)

Din pacate tratamentul cu citostatice are multe reactii adverse ( caderea parului, greturi, varsaturi), care depind de multi factori ca:
- starea organismului inainte de inceperea tratamentului
- coktail- ul administrat ( combinatia de medicamente)
- durata tratamntului (nr de cure)
Tratamentul este diferit in functie de tipul tumorii si stadiul in care a fost gasita tumora....Daca urmezi indicatiile medicilor s-ar putea sa te faci bine, daca nu le urmezi, sfarsitul e unul sigur. Gandeste-te ca si o banala aspirina are multe efecte secundare, in functie de oraganism...NU EXISTA "GLONT MAGiC" si aici ma refer la orice medicament (care poate da reactii adverse)...Pentru varsaturi, medicul curant ii poate recomanda unele medicamente (gen metroclopamid, emestop ), trebuie doar sa-i spuna...Ii doresc multa sanatate mamei si puterea de a rezista pana la capat, pentru ca lupta cu cancerul este una foarte grea....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DENISMATEI (acum 11 ani)

Buna ziua.
Pentru starile de voma foarte bun este kytril-fiole care se face in vena.
Eu in timpul citostaticelor faceam o fiola la sfarsitul perfuziei, si inca doua la interval de 8 ore fiecare.
Elena

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta251987 (acum 11 ani)

Mersi Denismatei..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DENISMATEI (acum 11 ani)

Si eu sunt de acord cu Nirolf.
Tratamentul (chimioterapia) trebuie facut neaparat. Nu cred in statistica conform careia traiesti mai mult daca nu faci chimio si cu siguranta cunosc doctori, bolnavi de cancer care au facut sau fac chimioterapie.
In ce priveste OPTIMISMUL, psihicul si atitudinea pozitiva sunt foarte importante.
Eu, in timpul tratamentului cu citostatice am luat si multe produse naturiste, care mi-au ajutat organismul sa treaca prin acea etapa.

Multa sanatate mamei tale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 11 ani)

Un tratament naturist ajuta foarte mult.Putem incerca totul dar totusi la recomandarea unui specialist.Rezultatele obtinute dea lungul anilor in colaborare cu medicii oncologi au fost incredibile.Stiu ca uni medici nu accepta, intradevar au drepatate in unele cazuri.In asfel de cazuri nu ne putem juca mai ales daca pacientul face si citostatice,pentru ca putem sa facem si rau dand un tratament detoxifiant pentru ca citostaticu este o substanta care trebuie sa-si faca treaba.Puteti primi explicatii la toate nelamuririle apelandu-ne.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionut S. (acum 11 ani)

In SUA exista un produs natural care a dat rezultate in mai multe tipuri de cancer, sustinand sistemul imunitar in timpul tratamentului cu citostatice. Este pe baza de uleiuri din anumite seminte presate la rece si contine Omega 3,6,9, anti-oxidanti etc. adica tot ceea ce ii trebuie organismului pentru a se curata si reface. Daca doresti, iti pot da datele de contact ale persoanei care se ocupa de aducerea lor in Romania.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: