Sunt sanse

Cancer
Intrebare postata de cripistina cu 14 ani in urma

Mama a fost diagnosticata cu metastaze osoase in urma unei tumori la san. A inceput chimioterapia dar nu i sau dat nici un medicament pentru alinarea durerilor. Pe langa toate acum are senzatii de sufocare. As vrea sa stiu ce sa fac, cum sa o ajutam si ce sanse sunt sa mai ramana intre noi. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Adrienne (acum 14 ani)

Doar sa vorbesti cu medicul oncolog, sa-i prescrie un medicament puternic, pentru dureri. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

caterina (acum 14 ani)

Eu am fost tratata de d-na dr Mirela Wagner din Los Angeles timp de 9 luni si acuma sint bine.Iti las adresa d-nei de email si spune-i problema mamei tale.Adresa este: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cripistina (acum 14 ani)

Produsele mi se par scumpe dar daca as sti ca folosesc as incerca. Se pot comanda pe internet, si pot fii sigura ca primesc produsele originale nu contrafacute. Multumesc de raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danut (acum 14 ani)

bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loree (acum 11 ani)

Dragii mei, cartea domnului Andrei Moldovan, din punctul meu de vedere, este un rezultat al unei munci. Şi eu am cumpărat-o, şi eu nu am putut să fac mai nimic din ea. DAR după două luni Dumnezeu m-a ţinut de minte şi am alcătuit o combinaţie după acea carte, pe care eu o consider miraculoasă, pentru că nu mi se mai albesc ochii după ce o folosesc. Şi aceasta este: coaja albă de la o lămâie mare, rasă (vitamina b17), zeama de la o lămâie şi jumătate, o feliuţă de ghimbir, o linguriţă de piper de mai multe culori, şapte căţei de usturoi (zinc). Toate amestecate într-un borcănel de 250 de grame şi se poate folosi ca condiment pentru mîncare sau sub formă de pansament. Dragilor scade văzând cu ochii, te simţi mai elastic şi activ şi nu a trecut decât o zi decând mi s-a revelat acest lucru şi decând l-am folosit de mai multe ori în această zi, ca pansament pentru sânul drept de care sufăr, fiindcă acum un an am fost aşa obosită că nu mi-am golit sânii de lapte, iar doctorii m-au deşteptat că este un caz foarte grav.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 10 ani)

pentru ce este bun? pentru metastaze...??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cripistina (acum 10 ani)

Imi pare rau pentru cei ce incearca toate metodele naturiste. Nu zic ca nu sunt bune intr-un fel, dar eu i-am cumparat mamei tot soiul, prescrise sau dupa internet sau sfaturi, si nu am rezolvat nici macar sa duca mai usor tratamentul cu citostatice. Cred ca sunt basme pe care o seama de oameni se imbogatesc. Nu regret ca am dat bani, am facut tot ce am putut si mi-a stat in puteri pentru mama, dar am ajuns sa fiu dezamagita ca exista in lume oameni care profita de disperarea si boala oamenilor amarati. Imi pare foarte rau. Mama a murit acum o jumatate de an, si mi-e mila de cei ce trec prin situatia ei. Domnul sa va dea sanatate tuturor, caci numai El poate sa o faca atunci cand vrea. Multa sanatate la toti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna (acum 10 ani)

üai sa nu crezi ca exista ceva care anihileaza efectele letale de la citostatice si durerile provocate de acestea. Este ca si cum ai incerca cu o scobitoare sa te impotrivesti unui excavator.
Ca sa vindeci cancerul rtrebuie sa faci ce fac medicii din Israel, unde cancerul se trateaza invers de cum se face in occident si restul lumii. Acolo nu se opereaza, nu se fac citostatatice si nici radioterepie ci se detoxifiaza sistematic organismul pe mai multe planuri inclusiv dieta stricta.
rezultatatele se lasa vazute: de cancer mor in Israel la o pop**atie cam de 7 milioane numai 50-70 pe an.
In Germania mor cam 700 zilnic, la o pop**atie cam de 10 ori mai mare. Deci raportat la aceeasi pop**atie de 7 milioane in Germania mor de 365 de ori mai multi oameni in urma tratamentului gresit al cancerului asa cum l-a facut si mama ta. Dupa cura de citostatice sansa de a murii in 5 ani creste de la 40% la 98%. Deci ultimii ani de viata ai omului sunt scurtati cu aceste "terapii". Deci nu e de vina gingasa planta vindecatoare ca nu poate face la sute de grame de toxine chimice letale inoculate direct in sange!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cripistina (acum 10 ani)

Multumesc de raspuns. Noi am incercat si inainte de citostatice cu asa zisa gingasa planta vindecatoare....plus dietqa stricta. Cand am vazut ca totusi cancerul progreseaza bine mersii am hotarat sa trecem pe citostatice. Nu mai vreau sa dau detalii dar.... plantele ajuta doar cand esti sanatos....si nici atunci nu intotdeauna. Crede-ma ca am avut parte sa cunosc sute de oameni care au incercat in fel si chip si la urma au fost invinsi. Mai bine roaga-te sa nu gusti durerea si disperarea unui om cand ajunge sa vada ca toate sunt minciuni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: