Immunarc forte

Cancer
Intrebare postata de cu 15 ani in urma

Buna ziua,
Am 3 cutii de immunarc forte cumparate de la clinica Nova Vita din Tg. Mures. Le-am cumparat pentru socrul meu care fusese diagnosticat cu cancer la oase. Din pacate nu a rezistat.....a murit acum cateva zile.Am luptat foarte mult ca sa-l facem bine, dar din pacate in Romania inca sunem cobai.....pacat..... Daca este cineva interesat, le pot da, dar nu gratis pentru ca au fost foarte scumpe ( 500 euro / cutie). las si adresa mea se e-mail : [email protected].
AM si o cutie de Zometa, accea am primit-o de la o doamna tot aici pe forum, cine este interesat poate sa ma contaceze, nu vreau bani pe ea pentru ca nici eu nu am luat-o cu bani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

anca489 (acum 15 ani)

spune-mi te rog,si eu am vrut sa mergem cu tatal meu la tg mures,pt ca in urma cu 2 saptamani a fost diagnosticat cu ,cancer l plamani metastaze la ficat si cerebrale..un soc care m-a facut sa slabesc 5kg in 2 zile mama e distrusa..si am auzit de cei din tg mures,stii cumva in ce consta medicamentatia..mi-au zis ca 3 zile costa 50ron/zi apoi daca se poate face ceva..cu toate ca eu nu am incredere..250euro /zi 21 zile..ok as da totul daca as avea cea mai mica garantie..dar nu la asemenea diagnostic..toti imi spun ca un bolnav in asemenea stadiu nu rezista..ma poti ajuta>?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Buna,
Din pacate nu stiu ce sa-ti spun k sa te ajut, din punctul nostru ( al familei ) de vedere in Romania suntem cobai si atat. Am fost intradevar la clinica Nova Vita din Tg. Mures unde ziua de spitalizare a fost 250 euro bolnav + 100 ron insotitor, rezultatul..... dupa 5 zile de spitalizare aproape k l-au omorat . Socrul meu era bolnav cu inima si avea diabet. I-au oprit medicamentatia pentru inima si diabet si a fost dus de urgenta la spitalul municipal din Tg. Mures ptr. k aproape facuse infart.....in pacate asta i-a pus capac....au venit martea acasa si duminica a murit. Pacat, am platit scump.....mult prea scump. Acolo iti iau o gramada de bani k sa te duca mi repede la final.....

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca489 (acum 15 ani)

asa e si eu spun tot asa...nu-si dau interesul deloc..oriunde te duci iti spun mergeti acasa ca in stadiul asta nu poti face nimic..dar totusi macar sa incerce..cineva...nimeni...noroc cu alte persoane care au suflet mare si care sunt in aceeasi sitiatie si ma mai informeaza,...asta e viata...fiecare avem de dus o cruce in spate..la unii dureaza mai mult la altii mai putin..doctoriii dau medicamente dar Dumnezeu da zile..e ft greu cand te ia pe coridorul spitaluluio intre alti 30 oameni si iti spune...domn"le i-al acasa ca nu se mai poate face nimic..mai are 2 luni..e groaznic.....nici macr nu te duce undeva in separeu..sa vorbeacsa cu niste oameni..e cumplit...din pacate ar trebui multi sa o ia ca pe o lectie de viata..ca ..cancerul nu doare..ajungi la stadiu 4-metastaze fara sa ai nici un simptom..si de acolo esti condamnat la moarte..nu se poate ..daca drii de familie si-ar face treaba si ne-ar trimte la analize nu numai daca ne doare ceva..poate ca nr cazurilor de cancer..nu ar fi asa ridicate..
dar ce sa mai vb eu>?sunt prea mica..pt a avea un cuvant de spus..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Din pacate cancerul, din cate am inteles eu, nu se vede la analize, trebuiesc facute analize amanuntite. Socrul meu era bolnav de inima din anul 2000 si avea by pass. Facea analize la bucuresti de 2 ori pe an, se perezenta la control....pana cand anul trecut pein noiembrie a inceput sa-l doara in spate , durere care s-a lasat pe coloana si picioare. A inceput analize in ianuarie...... pana in anugust nici un medic nu a stiut ce are cu exacitate, a stat aproape 3 luni in spitale in bucuresti le-a luat pe rand, Universitar, Militar, Baltazar.......pana cand am ajuns la Tg. Mures. A murit acum 3 saptamani, si nici in acel moment nu se stia unde era cancerul mama de a trimis metastaze....cum spuneam am fost cobai. Daca se stia exact care era situatia in ianuarie, poate se mai putea face ceva. Oricum durerile au fost groaznice......pacat.A fost un om extradordinar de bun, este marturie si multitudinea de oameni de la inmormantare.....

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca489 (acum 15 ani)

imi pare rau,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace,pt el e mai bine acum ca nu mai are nici o durere...pt noi e ft greu...cand iti vezi parintele ce ti-a dat viata cat se chinuie si de acum va incepe greul..si nu poti face nimic sa-l ajuti..t-i se rupe sufletul..al meu e asa de gol incat...umblu pe strazi si..nu vad pe nimeni.ma trezesc ca sunt altundeva decat trebuia sa fiu..
e ft greu..ma rog lui DUMNEZEU sa ne dea putere noua si tatalui meu sa-i se intareasca corpul..e ft greu,,..pana acum 3 sapatamani nu avea nimic ..niciodata in 55 de ani,,si cade cerul peste tine..si ti se spune cancer la plamani cu metastaze pe ficat si cerebrale...nimic in medicina.ce se poate face,,.este depasit medical..ce sa zic?
iti multumesc pt timpul care l=ai pierdut scriindu-mi mie..ajuta uneori..sa auzi pareri si sfaturi de la altcineva..mersi alina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Imi pare bina k macar prin intermediul cuvintelor sa pot sa-ti ridic un picut moralul, stiu k in aceste momente doar o MINUNE ti l-ar putea ridica. In toata povestea asta eu m-am interesat foarte mult, am citit si despre cazul lui PAtrik Swayze ( cred k asa se scrie) citeam acolo k i-au dat suplimentiu alimentari ( shake-uri cu proteine ) pentru ai intari organizmul. Poti incerca la un centru dinasta naturist gen Herbalife, Forever..sa vezi ce anume poti sa-i dai pentru intarirea organizmului. Poate merita incercat. Curaj...Sa auzim de bine

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca489 (acum 15 ani)

am incercat tot felu..acum ii dau din gama ganoderma si cartilagiu de rechin..si am primit ceva schema de tratament de la o anumita dr wagner mihaela tot ceva naturist..dar toate sunt asa scumpe si nu stiu daca il ajuta la ceva..ajunge sa ia o gramada si sa nu le mai poata inghiti..nu stiu..as merge altundeva noi suntem din arad unde spitalul de oncilogie e un gunoi....la cluj..dar mi s-a spus ca nu are rost..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 13 ani)

cancer de prostata stadiul IV+metastaze osoase, asa a fost diagnosticat tatal me in varsta de 57 ani anul trecut in martie, e cumplit cat de dureros este pt familie si pt pers in suferinta..... am incercat pe langa medicina conventionala care merge cu tratam hormonal si chemoterapie care te face sa te simti teribil de rau, medicina alternativa - suplimente nutritive pe baza de plante "kinoko gold-capsule", essiac herbal extrat (Canada) si immune punch(o plubere de plante care se pune in ceai, sucuri naturale, etc., toate aceste produse le-am cumparat de pe www.iherb.com(foloseste codul JAX009 pt o reducere de $5), unde sunt mai ieftine, organice si la preturi bune comparativ cu altele. Dupa putina cercetare pe internet, vei putea citi mai multe pareri despre aceste medicamente naturiste.
Din cauza chemoterapiei tatal meu se simte foarte rau, insa continua sa ia aceste medicamente naturiste pe langa cele prescrise de medic,............am apelat si eu la clinica NOVA VITA, si mi-au rcomandat immunarc forte si karbazol, acu nu stiu ce sa fac, ma gandesc totusi ca ajuta insa ramane sa contactez clinica din Tg Mures si sa vb cu cineva de acolo, sunt putin reticienta dupa cele citite mai sus, ce imi recomandati???
Multumesc, astept raspuns pe forum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 12 ani)

in 2010 fiul meu de 39 de ani a plecat pe drmul fara intoarcere.era sanatos si dintrodata cancer.stiu ca e tirziu raspunsul dar eu de atunci nu mai sunt om .singurul meu copil,mi-am dorit sa mor si-mi doresc in continuare dar a avut puterea sa ma roage sa-mi astept rindul sa ii ajut copii sa creasca mari.sunt disperata si nu exista zi sa nu caut pe internet ceva sa ma faca sa merg inainte AM SCRIS IN LEGATURA CU MEDICAMENTELE NU DIN TG.MURES CI DE LA CLINICA DIN BELGRAD.AM AVUT ACELE MEDICAMENTE IMUNARK ETC.DAR NU LE-A LUAT CA IN DISPERARE FIINDCA I SE DADUSE 3 LUNI PINA LA SFIRSIT ,UN FOST MEDIC NEUROCHIRUG DIN TIMISOARA CARE PROBABIL CA SA GINDIT CA FACE AVERE PE SEAMA CELOR CARE SPERA.LA PUS SA FACA BIOREZONANTA SI ALTE MINCIUNI.TOTUL S-A TERMINAT.EI BINE IMUNARCUL L-AM FOLOSIT NOI VREAU SA SPUN CA DE CITE ORI SIMTEAM CA FAC VIROZA LUAM O CASETA SI IN CITEVA ORE NU MAI AVEAM NIMIC.AM FACUT ASTA CU MAI MULTE PRIETENE DINDULE SILOR 1 ,2 PASTILE.ACELAS LUCRU SI LA ELE.SUNT SINGURELE NATURISTE CARE AM VAZUT REZULTAT LA ELE.PENTRU CANCER MINUNILE SUNT DE SCURTA DURATA SAU DACA EXISTA PACIENTUL NU A FOST BINE DIACNOSTICAT.CUM AS PUTEA SA MA LINISTESC TRAIESC UN COSMAR DIN CARE NU MA POT TREZI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 12 ani)

daca este timp te rog contacteaza firma din belgrad sau doctorul care se ocupa cu distributia care era in timisoara.imunarkul si corbazolul sunt nemaipomenite.incearca te rog ca intradevar ridica mult sistemul imunitar.nu spun povesti fiul meu nu le-a luat fiindca a gasit un idiot care ia spus sa faca biorezonanta sa bea apa cu deuteriu adica cu nimic.daca mai vrei lamuriri sciemi .DOMNUL SA VA AJUTE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel 18 (acum 10 ani)

Silvia da-mi un nr de tel.sa te sun sau suna scurt la 0745785600

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: