Examinarea PET/CT - O noua speranta in investigatia bolilor oncologice

Cancer
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Sunt impresionata de ceea ce am citit,dar am auzit ca o astfel de investigatie este foarte costisitoare.Imi puteti da cateva detalii referitoare la pretul unei astfel de investigatii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

(acum 15 ani)

Taxa examinarii intregului corp (de la craniu la baza pulpei) este de
4000 RON, scutit de TVA.
Examinarea poate fi solicitata de:
-cetateni romani si straini,
-copii (sub 18 ani) in prezenta parintelui/apartinatorului,
Taxa cuprinde:
- evaluarea starii anterioare si consultatie individuala de specialitate (imediat inainte de examinare)
- materialul de examinare realizat, imaginile PET/CT, scrise pe CD personalizat
- rezultatul examiarii evaluat in limba romana
Dupa efectuarea examenului se asigura odihna in camerele Centrului Pozitron, iar prin consumul suplimentului alimentar bogat in carbo-hidrati se ajuta la improspatarea organismului pacientului.

Preturile si conditiile examninarii sunt valabile pentru Centrul Pozitron, Oradea, 0259/ 40 90 90 ([email protected], www.petc.ro)

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua, ma numesc Irina si VREAU sa-mi ajut mama care a fost diagnosticata cu cancer la plamani. Va rog mult ajutati-ma sa o pot ajuta. Sunt disperata , nu stiu ce sa-i dau sau cum o pot ajuta; in acest moment asteptam rezultatul tomografiei si al biopsiei de la Iasi ; stim doar ca la examenul de sputa au iesit formatiuni maligne, ca are un nodul pe plaman si unul la ficat, nu stim de ce natura sunt inca.
va rog mult sa ma ajutati.
irina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iute (acum 15 ani)

PENTRU MAI MULTE INFORMATII SUNATI LA CLINICA LA ORADEA PENTRU INFORMATII...tel.0259409090 intradevar costul este de 4000RON

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iute (acum 15 ani)

singura solutie eficace este extirparea nodulilor ...luati legatura cu medicii de la clinica de oncologie cluj si ei va vor spune ce aveti de facut.Totul depinde de stadiul bolii.MULTA SANATATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

As dori sa ma ajutati intr-o problema extrem de grava. Tatal meu, in varsta de 56 ani a descoperit in iulie, anul acesta, ca are cancer hepatic in stadiu avansat(hepatocarcinom)cu metastaze,adenopatii tumorale si ascita in cantite medie. Nu i s-au recomandat citostatice ci un tratament sistemic cu un medicament nou aparut pe piata, Nexavar, iar pentru ascita:Furosemid si Spironolactona, si Ursosan. Nu stim ce sa mai facem in conditiile acestea pentru ca analizele au iesit acum in a VI-a luna, mai rau decat in lunile precerdente cand s-a evidentiat o stagnare a bolii. Ma refer aici la transaminaze, bilirubina.As dri sfatul dumneavostra specializat si o solutie pentru a scapa de ascita. Starea tatalui meu este buna. Se simte bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua,am o bunicata in varsta de 79 de ani si are o tumora de colon destul de mare care ii face probleme in sensul ca o doare foarte tare si se constipa. A fost depistata in urma cu 3 ani tot la Spitalul Floreasca cand tumora era mai mica .I s-a facut biopsie si nu a esit a fi o tumora malicna,i s-a propus operatie pe care a refuzat-o.Acum datorita durerilor foarte mari este dispusa sa se opereze numai ca nu ar vrea clasic. Se pot opera si astfel de tumori laparoscop si ce ne-ati sfatuii?Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dragos60131371 (acum 15 ani)

Salut. Si eu sunt foarte nedumerit in ceea ce priveste medicamentul ursosan. Da aproape 3 ani de zile mama mea ia in mod regulat ursofalk, fiind diagnosticata cu ciroza hepatica toxica etc, insa luna aceasta nu am mai gasit ursofalk in farmacii si in loc am luat URSOSAN la recomandarea farmacistelor. As vrea si eu sa stiu in mod cert daca medicamentul este intr-adevar bun. In ceea ce priveste BILIRUBINA si mama o are ridicata dar sper ca totul va fi bine si ca isi va reveni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

veaceslav (acum 9 ani)

la ct clinic cluj napoca- 5100 ron, pentru pacienti cu dosar aprobat/acceptat-din fondurile cas

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: