Despre cancer

Cancer
Intrebare postata de Cioc2013 cu 10 ani in urma

Buna , am si Eu o intrebare:
Tatăl meu a fost diagnosticat cu cancer la pancreas care sta lipit de peretele stomacului si
Metastaza la ficat . Tumoarea este de 5 cm .
Care este șansa de a se vindeca ? Si ce fel de tratament ?
Pentru moment i s-au dat doar chimioterapie si pastile in rest nimic .
Exista alte metode de tratare ?
Va multumesc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

buna (acum 10 ani)

Citeste despre singura terapie care poate vindeca singur cancerul. Si crede ca cunosc multe.
http://s*****a/t2434-medicina-noua-germana-dr-hamer

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana Dobre (acum 10 ani)

Tratamentul unor astfel de boli este de cele mai multe ori chirurgical, deci probabil va trebui sa se opereze. Chimioterapia se face dupa operatie pentru a omori celulele canceroase migrate in alte regiuni ale corpului. Asadar, va sfatuiesc sa cereti si o a doua opinie. Stiu toate lucrurile astea pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie cu unchiul meu si am mers la dr. Ion Daniel (spitalul universitar bucuresti), care s-a ocupat de noi, fizic si moral..L-a operat si l-a incurajat pe perioada chimioterapiei. Acum se simte bine si Doamne ajuta sa ramana asa! Sanatate si dumneavostra!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 10 ani)

pentru ficat iti recomand tratamentul cu L-arginina din gama Hulda Clark si Biobran 1000

pentru cancerul la pancreas.. Zeolit lichid, oxy dhq si ph balancer.. administrate in doze mari sublinglual.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 7 ani)

tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pe cap de pancreas..care i-a afectat si canalul coledoc..in noiembrie 2015 cand am fost la un ecograf ,ni s-a spus ca este sanatos ,in special ca pancreasul este ff bine..acum cateva zile am fost la un alt control deoarece in ultimul timp vomita,avea scaune albicioase,urina foarte inchisa,si arsuri pe gat,iar in ultima saptamana ingalbenise tot..am mers la spital si ne-a dat acest urat diagnostic..dupa operatie mi-au spus doctorii din Craiova ca nu mai are nici o sansa ,ca deja are 6 metastaze..nu au reusit sa ii refaca decat canalul coledoc ..pt ai disparea icterul,si pt ai mai prelungi putin viata..au fost foarte duri..mi-au spus in fata ca mai are foarte putin..sunt disperata..va rog din suflet indrumati-ma ce as putea sa fac? acum este in spital internat..si tot ce ma face sa ma indoiesc ca are aceasta boala nemiloasa ,este aspectul fizic ,arata fff bine ,nu s-a schimbat deloc,i-a disparut galbeneala,nu a slabit mai deloc, iar analizele sunt bune! astept o indrumare va rog din suflet! va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11639820474 (acum 2 ani)

Bună ziua...în aceeași problema suntem și noi cu mama. Parca ne regăsim în povestea dvs. Ce sfaturi ati primit? Tratamente ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: