Cancerul colorectal

Cancer
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

As dorii sa stiu daca ar trebui sa imi fac probleme cam de fiecare data cin maninc ceva mai mult ca de obicei ma simpt mai balonata,acum 5 ani mi sa spus ca am gastrita acuta am trata-o dar primavara si toamna ma mai doare stomacul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

MARLENA - VALERICA (acum 15 ani)

Buna ,

Abia m-am inscris pe acest site si am o intrebare pt voi toti . De curand am tot auzit de acest dedicament miraculos ( ESSIAC ) uneori sun forma de praf, ceai sau tablete, insa nu prea stiu fr multe despre el. Ma poate ajuta cineva????
Din tot ce am gasit pe net nu prea m-am dumirit fr tare insa ma intereseaza daca cineva la si luat si daca este intradevar asa de bun cum se spune.Am un prieten fr bun care are cancer si este intr-o faza destul de avansata si auzind de acest medicament poate face chiar o minune pt el ,medicamentul se facbrica in Canada .
Va multumesc anticipat pt raspunsurile voastre
Pe curand si multa sanatate ,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stela19 (acum 15 ani)

erika,,draga..in ce stadiu [dupa DUKES] se afla prietenul tau? are neoplasm rectal? in faza avansata asa cum spui inseamna ca are metastaze hepatice...in cazul asta ESSIAC nu poate ajuta...trat. ca. colorectal se face cu xeloda [2 sapat.terapie 2500-3000 mg zilnic ,dim.si seara] dupa care urmeaza o sapt. de pauza in asa fel incat organismul sa-si poata reface celul. rosii si mai ales pe cele albe] .iar la 21 de zile se face chimiot. cu xelox...nr. de sedinte fiind stabilit de oncolog in functie de stadiul bolii...si crede-ma da rezultate...canc. de rect se trateaza ,dar preliminar cu operatie si radioterapie..n-ai precizat daca prietenul tau a fost operat sau daca a facut deja x-ray..ceaiurile oricat ar fii ele de bune nu pot distruge celulele canceroase..nu te mai lua dupa tot ce auzi ..duceti-va imediat la oncologie si daca nu e prea tarziu cu siguranta totul va fii o.k. multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

am si eu o intrebare...acum cateva zile am fost la baie sa fac treaba maredupa ce mam ters am vazut pe servet o pata mica de sange.....miam pipait anusul de jur imprejur si amsimtit o unflatura mica....ca o vena putin mai grasa....sef mea mia zis sa stau linistita ca sunt sigur hemoroizii....si sa pn putina gheata sau sa incerc sai introduc i interior....acum nu am mai sangerat...dar sunt speriata foart tare de cancer la colonca am auzit si ca cancerul se poate manifesta prin sangerari....va rog ajutatima nu mai pot dormi noptea....sunt plecaa din tara am 23 ani si snt singura..nu am la cine apela....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hermes eu (acum 13 ani)

am luat si eu tratamentul pentru heliconacter pylori asta cu brocooli sproiuts mastic gum si colostum, ca mi-a iesit pozitiv la analize si aveam simtomele astea, eu varsam cu sange si scaunul ikmi era cu sange si imi era deja teama de cancer de intertine, Doamne Fereste pe toata lumea, am luat la inceput antibiotic dar nu le-am suportat, tot rau imi era zi de zi, nu m-am facut bine cu ele si am inceput sa iau tratamentul asta cu strictete, nu trebuia sa mai tin regim, mi-a spus ca oricum nu pot manca orice, doar ce suport eu, si avea dreptate. Deja sunt mai bine si nu mai am dureri de stomac si nici gura nu mai miroase asa tare, a trecut deja o saptamana sa ma bucur ca in sfarsit nu mai tre sa tin mana la gura cand vorbesc cu oamenii, daca a-ti sti voi ce jenant e sa se dea omu mai in spate cand vorbesti cu el, si sa sti de ce se da mai in spate....dar gata, a inceput sa treaca si din cate am aflat toti care fac tratament naturist se fac bine.....e mai greu cu stresu, eu stiu ca din cauza stresului am ajuns asa, dar ce sa fac?!!, tre sa fac bani si asta nu e o decizie, e o necesitate....ca nu mai suntem in evul mediu....atunci era mai bine, dar tot erau monede de schimb, sau ce era.....oricum, in natura gasim remedii care nu se gasesc in chimie, sau in alte stiinte. Va pup....ca imi permit :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doru38137729 (acum 14 ani)

Salut sunt din galati am 40 ani si am suferit si eu doua operatii la colonul stang.Una acum un an si doua luni in urma careia am stat sase luni cu anus contra naturii,si am facut sase sedinte de chimioterapie la cluj si cea de a doua cand mi-a refacut tranzitul intestinal la loc.Si multumesc lui dumnezeu in urma analizelor toate(colonoscopie,computer tomograf,sange)am iesit foarte bine fara nici o urma de boala,nu pot face efort prea mult dar in rest sunt bine.Nu stiu ce sanse ar mai fi sa se intoarca boala dar eu sper ca nu sunt sanse de loc.Asa ca trebuie sa luptati fratilor nu va lasati mai prejos de boala,cu un regim de alimentatie strict fara alcool si tutun carne de porc,vita,oaie,salamuri sau prajeli.sanatate sa dea domnul la toata lumea ca este loc pentru toti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doru38137729 (acum 14 ani)

[QUOTE=membru85926;61210]am si eu o intrebare...acum cateva zile am fost la baie sa fac treaba maredupa ce mam ters am vazut pe servet o pata mica de sange.....miam pipait anusul de jur imprejur si amsimtit o unflatura mica....ca o vena putin mai grasa....sef mea mia zis sa stau linistita ca sunt sigur hemoroizii....si sa pn putina gheata sau sa incerc sai introduc i interior....acum nu am mai sangerat...dar sunt speriata foart tare de cancer la colonca am auzit si ca cancerul se poate manifesta prin sangerari....va rog ajutatima nu mai pot dormi noptea....sunt plecaa din tara am 23 ani si snt singura..nu am la cine apela....[/QUOT

la cancerul de colon sangerarea este printre ultimile simptome daca ai dureri de stomac acute si constipatiie sar putea sa fie,dar se poate si de la hemoroizi cel mai bine mergi la un doctor el ar putea fi cel mai in masura sa te lamureasca,sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan555 (acum 14 ani)

Citat:
Salut sunt din galati am 40 ani si am suferit si eu doua operatii la colonul stang.Una acum un an si doua luni in urma careia am stat sase luni cu anus contra naturii,si am facut sase sedinte de chimioterapie la cluj si cea de a doua cand mi-a refacut tranzitul intestinal la loc.Si multumesc lui dumnezeu in urma analizelor toate(colonoscopie,computer tomograf,sange)am iesit foarte bine fara nici o urma de boala,nu pot face efort prea mult dar in rest sunt bine.Nu stiu ce sanse ar mai fi sa se intoarca boala dar eu sper ca nu sunt sanse de loc.Asa ca trebuie sa luptati fratilor nu va lasati mai prejos de boala,cu un regim de alimentatie strict fara alcool si tutun carne de porc,vita,oaie,salamuri sau prajeli.sanatate sa dea domnul la toata lumea ca este loc pentru toti.

si eu am fost operat cu anus contra naturii;la 6 luni mi-au aparut secretii(mucus)la nuvelul
anusului fara sa fac inca operatia de refacere a tranzitului.ce este cu aceste secretii??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan555 (acum 14 ani)

si eu am fost operat cu anus contra naturii;la 6 luni mi-au aparut secretii(mucus)la nuvelul
anusului fara sa fac inca operatia de refacere a tranzitului.ce este cu aceste secretii??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Voicu Daniel (acum 10 ani)

Buna.stai linistita .nu e vorba de cancer ..in niciun caz.sigur ai hemoroizi ,dar daca ii tratezi nu vei mai avea nicio problema in viitor.incearca sa eviti alimentele care iti dau constipatie si sa consumi multe lichide( supe ,sucuri proaspete de fructe,legume).Sanatate !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: