Cancer la san raspuns medic

Cancer
Intrebare postata de monica-simona cu 12 ani in urma

Diagnostic-Cine imi clarifica diagnosticul,sa-l inteleg?

Buna-seara,

Sunt total dezamagita ca nu am primit nici un rezultat care sa-l inteleg astazi,cand am mers practic sa aflu acest raspuns.
Sunt operata din data de 08.09.2011 si azi am fost dupa rezultat la spitalul Fundeni.Nu am reusit sa inteleg nimic,din contra am plecat mai ravasita decat am venit.Mi-as dori sa ma lamuresca cineva,cat de grava este boala pe care o am ,tinand cont ca am fost operata si urmeaza sa mai fiu odata operata.
Am primit doar un rezultat si urmeaza sa mai primesc inca un rezultat de la Institutul Victor Babes,peste trei saptamani.
Deci primul rezultat de la Fundeni este:
Macro:1.criostat:ectazie canaliculara,hiperplazie epiteliala ductala atipica,masiv proces inflamator cronic difuz si nodular,suspiciune arie de malignizare.
Urgent parafina!
2.posteriostat:-ectazie canaliculara,hiperplazie epiteliala ductala,masiv proces inflamator cronic difuz si nodular:arie restransa de carcinom invaziv ductal(G3)
3.parafina;-masiv proces inflamator cronic granulomatos:rare grupuri de celule epiteliale glandulare maligne.
4.parafina:-ectazie canaliculara,proces inflamator cronic periductal.
5.parafina:-hiperplazie adenomatoasa nodulara,masiv proces inflamator cronic granulomatos difuz si intralobular,arie restransa de carcinom invaziv ductal.
Concluzii:Carcinom invaziv ductal(arie restransa)G3.
Va rog explicati-mi si mie acest diagnostic ,ca nu am inteles nimic si mai astept inca unul.
Va MULTUMESC.
Cu respect
Simona Baschir

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

medicul oncolog poate stabili conduita terapeutica functie de stadializarea tumorala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

D.Pasca (acum 12 ani)

Oncozul!
O metoda simpla, naturala si eficienta de a lupta impotriva cancerului.
Oncozul este un preparat care are la baza extract din venin de scorpion. Tratamentul cu Oncozul aduce importante beneficii pacientilor care sufera de diferite forme de cancer datorita efectului sau antitumoral, antiinflamator, analgezic si imunomodulator. Rezultatele tratamentului cu Oncozul se observa din primele 10 zile de la inceperea tratamentului la peste 90% din pacienti. Cresterea poftei de mancare, imbunatatirea somnului si diminuarea durerilor sunt printre primele rezultatele pe care pacientul bolnav de cancer le observa in primele saptamani de tratament. Datorita efectului puternic antitumoral, Oncozul reduce cu peste 30% dimensiunea tumorilor in peste 80% din cazuri in primele 5 luni de tratament. Utilizarea tratamentului in paralel cu chimioterapia si/sau radioterapia diminueaza considerabil reactiile adverse ale acestora.
Oncozul este cea mai eficienta terapie alternativa in tratarea cancerului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

a (acum 12 ani)

cel mai bine ar fi sa luati legatura cu cei de la www.vipmed.ro 0732056272 ei va pot ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: