Adenocarcinom

Cancer
Intrebare postata de Capuccino cu 11 ani in urma

Va rog, sa- mi spuneti, unde recidiva adenocarcinomul gastric, grad 0?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Adrienne (acum 11 ani)

La stadiul zero,daca s-a intervenit chirurgical ,inclusiv pe ganglionii limfatici,sansa este de 95%. Dar, pentru ca esti interesata de recidive,in vecinatate poate sa afecteze portiunea transversala a intestinului gros, pancreasul si ficatul. Metastazele la distanta sunt localizate in plamani,oase ,creier. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Capuccino (acum 11 ani)

Multumesc!La controlul CT, efectuat la sase luni, in urma interventiei, s-au gasit,,mici adenopatii in zona intrcavo-aortica".Ma tem sa nu fie metastaza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 11 ani)

Sigur a fost stadiul zero ? Au fost scosi toti ganglonii limfatici ? Este adevarat ca acea zona este vulnerabila,dar adenopatii doar dupa sase luni,la stadiul zero..........nu pot sa cred. Ce a spus medicul ? cred ca nu ai lasat lucrurile asa..........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Capuccino (acum 11 ani)

Nu este vorba de mine.Persoana in cauza, acum face analizele necesare, dupa sase luni.Stiu ca este vorba de rezectie totala,ca a fost o tumora in stadiul 0, care nu a strapuns peretele stomacului.S-a considerat ca a fost descoperita,, la timp".Nu stiu daca s-a intervenit asupra ganglionilor limfatici. Speram, sa fie ok, maine este ziua cea mare, merge la medicul oncolog, cu toate investigatiile, pe care le-a facut! Oricum, multumesc pentru raspunsul, atat de prompt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manea F (acum 11 ani)

Vezi despre Graviola Vita Plus, e o planta care cica e foarte buna in chimioterapie, contine fitochimicale.
Am gasit ceva site din cluj care are.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Capuccino (acum 11 ani)

Scuze, nu am mai intrat pe aici. Multumesc, oricum! Este binevenit, orice sfat. Momentan, lucrurile sunt ok.Vedem ce urmeaza la controlul din Decembrie.Suntem cu emotii tot timpul, dar.....asta e viata!Mergem inainte.Sanatate multa tuturor si putere pt lupta cu aceasta cumplita maladie.Sa ne ajute Dumnezeu,pe toti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrada G. (acum 11 ani)

Buna ziua.
De unde pot sa cumpar Graviola Vita Plus?
Am nevoie pentru sora mea...am citit pe siteuti din america ca sunt foarte utile in timpul tratamentului de cancer de colon.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: