Ocluzia intestinala

Afectiunile pancreasului Ocluzia intestinala Profilaxia retinopatie
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Buna ziua
am o intrebare unchiul meu a facut operatie de ocluzie intestinala ,si dupa 3 ani a fost diagnosticat cu cancer lapancreas
intrebarea mea este de la ce a facu.caut raspunsuri peste tot el acum este mort
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

buna ziua
am o intrebare unchiul meu a facut operatie de ocluzie intestinala ,si dupa 3 ani a fost diagnosticat cu cancer lapancreas
intrebarea mea este de la ce a facu.caut raspunsuri peste tot el acum este mort
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua , de ceva timp mai exact o saptamina , am o durere puternica in partea dreapta a abdomenului mai exact in dreptul vezici biliare , cu iradiere in spate . durerea este mai mare in spate in momentul cind inghit si ajunge mincarea in stomac , ma doare la fiecare inghititura , parca atinge o rana acolo .. mentionez ca am facut endoscopie si ecografie si doc. zic ca nu am nimic..tot de atunci sunt constipata si indiferent ce as minca nu merg la toaleta... va rog daca a mai trecut cineva prin asta va rog din suflet sa ma ajutati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Orice miscare de rotire a toracelui imi provoaca dureri in zona unghiulara a colonului transversal fiind nevoit sa fac presiuni sau sa imi umflu toracele pentru a scapa de aceste dureri. Cred ca este vorba de gaze in colon care il impind in torace. Este groaznic de dureros si intru in panica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sint indignat si foarte suparat pe tot sistemu nostru sanitar si incompetenta medicilor ramasi in romania,asa numitii doctori fara experienta si mult bun simt.in urma cu 2 saptamani mama mea focsaneanu maria a incetat din viata in spitalul nr.3 din braila,diagnosticu fiind,ocluzie intestinala prin obstructie,avea 73 de ani,si era un om sanatos fizic si psihic,dr.nostru de familie,a crezut ca voma de culoarte e din cauza fierii si a prajelilor...in spital nu sa mai putut face nimic nefiind platiti pt. a face interventia chirurgicala,fara bani dati drept spaga nu se trateaza pacientii,binenteles ca era pensionara si avea asigurare medicala.dar romania e o tara cu oamenii jegosi si incopetenti,acum ma simt vinovat de moartea mamei mele pt. ca nu am dat 500-600 ron,anestezistului si chirurgului,asa a-mi spune toata lumea,se da spaga si trebuia sa platesc daca vroiam sa fie tratata si operata,simt ca inebunesc,a fost internata pe 1-octombtrie si a murit pe data de 5 octombrie,cum e posibil sa fie lasat un om sa moara,am fost zilnic la spital si am vazut cu cita nesimtire a fost tratata,nici macar perfuzia nu mergea,am platit infirmiera sa ia plosca si nu a venit,am luat-o eu bineinteles,sonda introdusa pe nas,am vb. cu ea si o jena groaznic,a murit in chinuri cumplite,de foame si sete,toti doctorii mi-au rasp.urit,ca nu e treaba lor ca nu e internata la ei,doctorita mamei fiind libera,si ei nu se baga,nu sint p***a sint un om bun si linistit dar va promit ca voi ajunge la braila si am sa calc in picioare pe cineva! sa va fie rusine nu eu sint vinovat de salarii si conditiile voastre de munca,daca nu va convine plecati dracu unde vedeti cu ochii,nu se angajeaza asistente si infirmiere cu asa tinuta morala si caracter de curve proaste! hoooooooooooo...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o vecina care sufera de aceasta boala si a trimis-o acasa pentru k nu vrea sa o opereze nici un medic. e posibil sa o faca cineva bine??? ce tratement ar putea urma sau cine e dispus sa o opereze? va rog sa-mi raspundeti pe adresa mea de e-mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog sa ma ajutati sa gasesc un medic sau o policlinica, spital sau orice prin care sa fac o operatie cu laser. varsta de 49 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am vomat un lichid de culoare maro de ce?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

docccp (acum 14 ani)

salut, sunt un tanar de 26 ani si am ceva probleme de sanatate , cu toate ca de cand sunt mic o ard la toti doctori si nu imi gas3esc nimic, acu de 1 an de zile am o durere ce ma supara in zona abdomenului partea stanga cu durere si atrofiere in toata partea stanga a corpului, cu puncte mai sensibile la durere si amorteala sunt capul, gatul,mana, abdomenul si piciorul, sunt cam paranoic si nu vreau sa mor tanar, cineva sa ma indrume si ...... va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 8 ani)

Asa este in privinta doctorilor ,fara bani nubte baga in seama,dar atunci cand le dai bani si dau diagnostic gresit si din cauza orgoliului nu vor sa schimbe diagnosticul.Asaam patit cu fetita mea are 6 ani de un an ma plimb cu ea in spitale ,am fost internate de 12 ori cu varsaturi ,dureri abdominale,si nu avem un diagnostic.Mancam tot la regim este sp***a si fara putere.Nimeni nu te ajuta...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: