Sunt diagnosticata cu cancer de pancreas cu metastaze din 22 iulie 2009.Am facut toate efectele adverse de la citostatice , de la frisoane greturi varsaturi, constipatie si cite altele.Nu mai puteam manca nimic.Am intrerupt de 3 saptamani citostaticele , dar orice maninc ma baloneaza, am dureri chear daca iau morfina .De citeva zile ma dor muschii de la miini si de la picioare. Este normal? As dori sa stiu la ce sa ma astept in continuare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (91)

mikmok (acum 14 ani)

Buna Stela,

Ai intrerupt tratamentul ca asa ai vrut tu sau la indicatiile medicului care te are in evidenta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

grebenisan olimpia (acum 14 ani)

dragaStela fi tare nu dispera D-ZEU TE AJUTA.Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lupulescu Aurel (acum 10 ani)

Poate sa foloseasca capsule Graviola Vita Plus de 600 mg
Dozajul se face in functie de greutatea in kg a bolnavului.
E un tratament simplu si gasesti multe informatii pe internet despre tratamentul cancerului cu Graviola/Guyabano si nu mai stiu cum ii zice.
Se gaseste la Cluj-Napoca sau pe site-ul
www.naturanoastra.ro tel 0724106687

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 14 ani)

buna,din pacate este normal...este o boala grea si necrutatoare....banuiesc ca ai scazut in greutate si starea generala nu este deloc buna,sper sa iti fie bine....mama mea a rezistat bolii numai 9 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tratament Naturist Eficient (acum 12 ani)

Buna ziua.
Cunosc un domn la cluj, are peste 50 ani, care a facut tratament naturist si la ajutat mult, dar nu stiu daca a disparut complet, ci doar ca i-sau redus mult toate simptomele:
1 saptamana:
Best Agaricus Blazei Extract 6 capsule/ zi : 2-2-2
Ultra Cordyceps 6 capsule/zi:2-2-2
Samburi de Caise Produs Natural 15 samburi/zi: 5-5-5
A 2-a saptamana se reduce doza de capsule la jumatate iar la Samburii de caise se creste la 6-6-6
A 3-a saptamana se reduce doza de capsule la 1 dim si 1 seara iar samburii de caise creste la 7-7-7

Mi-a mai spus ca a facut si 3 sedinte de chimioterapie dupa a doua sapt de tratament naturist.

Se gasesc pe internet medicamentele astea naturale: www.naturanoastra.shopmania.biz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaiela (acum 10 ani)

Buna, ai putea sa imi dai mai multe detalii sau o adresa de contact.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stela (acum 14 ani)

buna Andra
multumesc pt urari,intradevar este grea si mirsava boala.Sper ca nici pe mine sa nu ma mai chinuie mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ION5998658 (acum 14 ani)

cauta te rog pe internet despre CIBERKNIFE eu am citit si am ramas impresionat de rezultate daca ai posibilitati materiale poate ajungi la o clinica unde au asa ceva ,la noi in tara nu e am citit ca e una pe la turci si una asau mai multe prin franta iti doresc succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela H (acum 12 ani)

Vreau si eu sa fac tratamentul natural, unde-l gasesc
Best Agaricus Blazei Extrac, Ultra Cordyceps si Samburi de Caise Produs Natural
De unde pot sa-l procur, eu sunt in Medias.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 14 ani)

si mama mea a fost diagnosticata cu cancer de pancreas! a trait doar 7 luni.dar avea dureri mari si le infrunta, avea ambitie sa treaca peste ele dar nu putea decat cu ajutorul morfinei! slabise foarte mult si in ultima perioada nu mai avea pofta de mancare.greu.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

imola brasov (acum 14 ani)

sa fi puternica tatal meu are pancreatita cronica peste trei zile i se va extrage un chist , si daca ai copii lupta in continuare daca un copil poate sa lupte si inca nu isi cunoaste telul in viata si totusi lupta cred ca poti si tu fetita mea are diabet la 9 ani insulino dependent face de 4ori blestemata de injectie dar merge mai departe si stie ca toata viata ei va trebui sa fie atenta si la un covrig pe care ar vrea sa il manance in plus . pa si mult curaj cu cat esti mai optimista cu atat ii faci bolii in ciuda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mona (acum 14 ani)

Sotul meu a fost diagnosticat cu cancer de cap de pancreas cu metastaze pe ficaDoresc si eu sfaturi .Avrm de crescut un baietel de 13 ani,.VA ROG.... .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion59 (acum 14 ani)

as dori sa vorbim la telefon despre asta nr meu este 0724652293

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorina (acum 11 ani)

acum cummai este a facut fata bolii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adi (acum 10 ani)

trebuie sa faca chimioterapie si un regim stict!!!!!mama mea are la fel si multumim lui Dumnezeu este bine,maninca(regim),sa ingrasat ,suporta foarte bine chimioterapia si cel mai important este ca are moralul ridicat.Multa sanatate si rugati-va la bunul Dumnezeu,doar El face minuni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel 39 (acum 10 ani)

Pentru cancer de pancreas este foarte bun Graviola Vita Plus de 600 mg

Se gaseste la Cluj-Napoca sau pe site-ul www.naturanoastra.ro tel 0724106687

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mona G (acum un an)

Banane verzi, putin coapte, fulgi de ovaz, 50 g seminte schinduf cu 500 ml apa rece se macereaza 24 oresi se bea 1-2 pahare pe zi
timp indelungat, suc de crucifere,ciuperci Reishi,spanac,mormodica(reface celulele pancreatice),afine,ceai seminte de marar lasat la infuzat 1h si se consuma pe parcursul zilei, am de 0,5 kg lamai cu 150g usturoi cu 150 g patrunjel se menduiesc, se pune in borcan, se ia 1 lingurita de 3 ori/zi cu 15' inainte de mancare, Nu zahar,ciocolata, alcool

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela br (acum 14 ani)

tatal meu a fost diagnosticat cu cancer cap pancreas.este internat la Fundeni pentru operatie.La ce ma pot astepta in continuare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miki (acum 13 ani)

sfatul meu este sa luati legatura cu dr Angela Haimovich pe site-ul www. secret-herbs.net si tratati-va, la indicatia ei cu Tumorless-ul si celelalte produse pe care vi le recomanda, inclusiv regimul si cura de grau incoltit care va ajuta uluitor de mult. sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

urs magdalena (acum 14 ani)

si tatal meu este diagnosticat bde pancreatita este groaznic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 5