Vaccinarea antipneumococica (vaccinare neinclusa in programul national de imunizari)

Boli respiratorii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Copilul meu raceste des si face pneumonie de 2 pe an sau poate mai des si medicul curant nea recomandat sai facem vaccinul antipneumococic insa spune ca nu are nimic doar ca este foarte sensibila ce trebuie sa fac sa consult un medic de specialitate la bucuresti sa iau masuri urgente?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Elena991510 (acum 16 ani)

Da, mergeti si vedeti un alt medic pt ca pneumonia poate avea urmari asupra copilului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgeta32 (acum 15 ani)

Buna seara, imi pare fff rau pentru problema copilului dvs.,..dar stiu din experienta proprie ca prin cresterea imunitatii se creeaza acea rezistenta naturala a organismului, si astfel copilul devine mult mai rezistent, nu v-a mai face nici un fel de probleme de sanatate. Cresterea imunitatii intr-un mod performant se obtine cu produsul Carotenoid Complex, extract fabricat in Marea Britanie, ce contine substanta protectiva echivalentul a 112 kg.de legume si fructe proaspete rosii, arde gras, capsuni, caise, piersici, spanac, etc. Produsul este avizat si de Ministerul sanatatii din Romania, dar nu se gaseste in sistemul farmaceutic romanesc. Eu pot sa va ajut sa intrati in posesia acestui program de cresterea a imunitatii organismului copilului dvs.Produsul este prezentat sub forma de capsule gelatinoase, care se topesc in gura, se iau pe nemancate, cate trei pe zi, sunt in cutie cu 90 de capsule, la pretul de 160 ron. Pentru informatii suplimentare si commanda produs, ma puteti contacta la tel.0740.17.88.49.- Folositi cat mai repede acest suport nutritional, care aduce un sprijin real organismului, el fiind realizat pe baza de biocompatibilitate, si de aceea realizeaza o crestere a imunitatii organismului cu 37% in 20 de zile.
Astept sa ma contactati si va doresc multa sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: