Tuse

Boli respiratorii
Intrebare postata de fulguta cu 13 ani in urma

Cum pot scapa de o tuse ce tine de o luna de zile nu am nimic la plamani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

lidia (acum 13 ani)

Poti scapa numai daca faci un consult la medic, care iti va da tratamentul, sau analizele ce iti trebuie.
Cauze pot fi diferite, iar tratamentul in functie de cauza.
De unde stii ca nu a nimic la plamani?
De cele mai multe ori tusea se datoreste unei sinuzite netratate.
Nu ai fost racit, cu nas infundat, secretii, durere surda de cap, poate chiar si cu 6 luni in urma?
Dca te duci la medic vei afla.
Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fulguta (acum 13 ani)

am fost la medicul de familie de trei ori,mi-a prescris antibiotic si antitusiv dar tusea nu a trecut astazi am fost la medicul ORList si a descoperit ca am candida in gat si de aici provine tusea sunt cam nelamurita cu tratamentul FLUCOVIM 150 zece zile la rand nu e prea puternic si stie cineva poti scapa repede de candidoza in gat, multumesc pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simochirila (acum 13 ani)

foarte bun e si Hexoral spray pe langa ce ti-a dat medicu si clar fara lactate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: