Ina

Boli respiratorii
Intrebare postata de Ina24 cu 9 ani in urma

Buna ziua,am si eu o intrebare pe care as dori sa o adresez pe acest forum,pentru linistea mea sufleteasca.Mama mea a murit in pe 30 martie 2014.Venisem de la munca si ii era rau(respira greoi,repede/nu avea aer)ii era tot timpul rau nu m am speriat caci era obisnuinta sa ii fie asa.Mi-a spus ca nu se simte bine,are temperatura,ca si a luat toate pastilele si crede ca o sa se culce ca si a luat pastila de somn pt ca cu o seara in urma nu putuse sa doarma ne luand pastila de somn. ,peste o ora observ ca se sime si mai rau ,am sugerat sa chemam ambulanta ,dar ea mi a spus sa nu o chem ca o sa ii treaca .Am crezut k stie ce spune ac***a in vedere ca era corpul ei,si obisnuita sa ii fie asa de la atatea boli(astm,diabet, inima marita,ii descoperise in toamna o mica tumoare la rinichi).Am mai stat in starea aia inca 30 de minute cred,am chemat salvarea si am mers la spital,unde a murit.Am scris cat am putut de scurt si doresc sa ma ajutati cu un raspuns.Daca sunam la salvare mai devreme,chiar de cand am venit de la munca adica in urma cu 2 ore de a suna la salvare azi traia ?Pentru ca eu cred ca e vina mea ca am ascultat-o si poate mai traia.Va multumesc pentru timpul acordat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG (acum 9 ani)

nimeni nu poate spune daca ar fi trait sau nu. ac***a in vedere comorbiditatile pe care le avea este posibil ca nici medicii sa nu fi fost in stare sa o salveze. din pacate, parintii, bunicii sunt destul de reticenti in ceea ce priveste mersul la spital. si bunicii mei sufera de niste afectiuni delicate dar refuza vehement operatia in ciuda eforturilor noastre de a-i convinge. va dati seama ca ma simt complet neputincioasa si inutila, dar e decizia lor de a refuza tratamentul si nu sunt in masura sa iau decizii pentru ei

nu trebuie sa va simtiti vinovata pentru decesul mamei dumneavoastra, soarta celor din jur nu e in mainile noastre. ati fost alaturi de ea si ati facut tot ce ati putut, luandu-i in considerare deciziile. imi pare sincer rau pentru pierderea pe care ati suferit o

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ina24 (acum 9 ani)

Din pacate medicii nu au mai putut-o salva,pentru ca la putin timp dupa ce am ajuns la spital a murit.Multumesc pentru raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: