Cum imi pot imuniza copilul???? raspuns medic

Boli respiratorii
Intrebare postata de onutza87 cu 10 ani in urma

De pe data de 26.02.2013 si pana astazi copilul a luat medicatie aproape in fiecare zi.A inceput cu o raceala care nu se mai termina,a luat anitibiotic dar pana la urma am ajuns cu el la spital.Diagnosticul a fost pneumonie interstitiala pt care a facut antib injectabil 7 zile.Ne am externat...a fost vreo doua trei zile bine apoi a inceput cu febra la spital...dupa mers pe la diferiti doctori am ajuns iar la spital,acum avea otita medie acuta supurata la care a fost nevoie de o punctie timpanica.pe parcursul a celei de-a doua internari a facut alte 10 zile antib inj(clindamicina).iar ne externam la o sapt iar febra,tuse,nas curge cu rosu in gat....ne tratam.trece o sapt iar febra 4 fara tuse fara mucusori.mergem la doctor si spune ca are rosu in gat.vreau sa mentionez ca pana la data de 26.02.2013 a mai racit....dar rar o data la 2 -3-4 luni si atunci se mai intampla ca unul dt noi sa fim raciti si lua de la noi.vreu sa spun ca copilul inca nu merge in colectivitate.as vrea sa ma ajutati cu un tratament pentru imunitate.am mai auzit de brocho-vaxom,ar fi bun asta?pot sa il dau acum chiar daca e racit sau tre sa fie sanatos?A facut exudat faringian si din ureche si au iesit bine(absent hemolitic scria).a facut si analixe de sange care i-au iesit bine,avea o valoare crescuta care spunea ca arata infectie in organism in rest toate bune.va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

colnago (acum 10 ani)

Pentru intarirea/reglarea sistemului imunitar folositi cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Fetele mele o consuma de ani de zile, nu au mai avut prbleme cu imunitatea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

onutza87 (acum 10 ani)

iti multumesc mult.de unde as putea lua aceasta bautura?stiti cumva cat costa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 10 ani)

La pret de baza, fara adaos comercial costa 136 Ron/1L, arata asa:
http://mymorinda.com/filestores/eNx5BSyLPxsnKyATHX59/noni_juice2_lg.jpg
Nu se gaseste in farmacii sau plafar, de obicei numai de la reprezentantii firmei producatoare Morinda Bioactives.
1L ajunge pentru copii pina la doua luni.
Nu este medicament. Nu inlocuieste tratamentul prescris de medic, se foloseste ca tratament complementar. Fiind total natural nu are efecte secundare negative, poate fi folosita la orice virsta.
Detalii iti pot trimite in email: [email protected] sau 0722547865
Uite citeva info:
http://www.youtube.com/watch?v=MfZunM_ATug

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Ramona Muresan MDr. Ramona Muresan este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua,
Bronchovaxom este bun intradevar, dar nu se administreaza decat daca copilul este sanatos, altfel nu. In ceea ce priveste racelile astea repetate, consultati si un medic alergolog, in vedere excluderii unei eventuale alergii care sa ii intretina aceste raceli sau in vederea unui deficit imun. Toate cele bune!

http://www.alergologultau.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli respiratorii.

onutza87 (acum 10 ani)

va multumesc din suflet.o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rodica stanet (acum 10 ani)

incearca produsul IMUNE - format din alge marine clorela si spirulina. Ajuta la intarirea sistemului imunitar. De asemeni, poti incerca zeolitul sub forma lichida imbunatatita cu dhQ.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

onutza87 (acum 10 ani)

multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

isabela (acum 10 ani)

cel mai un rezultat il au homeopatele si vizetele cat mai dese la medical homeopat. rezultatele nu sunt imediate sunt pe termen lung, cu multa hotarare si vointa veti reusi sa iesiti pana la liman.cel putin eu asa am reusit sa imi imunizez copilul dupa 2 ani de "chin". e bine sa mergi in parallel si cu un pediatru care accepta acest tip de tratament,atunci vei vedea pe chipul copilului tau "sanatatea".Dar trebuie perseverenta.
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: