Rosu in git raspuns medic

Boli respiratorii
Intrebare postata de bozesan felicia cu 11 ani in urma

Fetita mea a facut rosu in git are temperatura aproape 40 si respira greu mai si horcaie cind respira ce ma sfatuiti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

bozesan felicia (acum 11 ani)

mas bucura daca mati putea ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este indicat sa fie consultata de catre un medic pentru a primi recomandarile de tratament ( antibiotic).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli respiratorii.

Alina Daniela3 (acum 11 ani)

Aproape 40?
Pai nu o lasati!
Da'' de unde stiti ca are rosu in gat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bozesan felicia (acum 11 ani)

vineri mia zis medicu de fam simbata si duminica a avut febra mare acum ia scazut dar a facut bronsita asmatica ce ma sfatuiti sai dau si ce medicament sai dau pt imunitate iam dat imunogrip dar fara nici un rezultat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina Daniela3 (acum 11 ani)

Eu va sfatuiesc sa mergeti la un medic pediatru. Cel de familie, scuzele mele, este general si e bun pt scris. Cu o asa febra mare poate copilul sa dea in convulsii. Alt aspect: ajunge la plamani, face alte complicatii iar tratamentul, suferinta si banii is altii.
Nu am folosit Imunogrip dar cand am folosit un sirop pt a-i spori imunitatea copilului, am fost sfatuita sa-i dau o luna , pauza 2 saptamani....sa repet de 3 ori in fiecare toamna/primavara. In pauze i-am dat laptisor de matca amestecat cu miere de albine - o lingurita pe stomacul gol, dimineata. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bozesan felicia (acum 11 ani)

va multumesc pt sfaturi acum se simpte bine mai tuseste si mai horcaie putin din piept alina spunemi si mie cum se numeste siropul te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina Daniela3 (acum 11 ani)

http://www.life-care.com/Interfaces/Eshop/ItemDetailed.aspx?itemID=13666

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

onutza87 (acum 10 ani)

De pe data de 26.02.2013 si pana astazi copilul a luat medicatie aproape in fiecare zi.A inceput cu o raceala care nu se mai termina,a luat anitibiotic dar pana la urma am ajuns cu el la spital.Diagnosticul a fost pneumonie interstitiala pt care a facut antib injectabil 7 zile.Ne am externat...a fost vreo doua trei zile bine apoi a inceput cu febra la spital...dupa mers pe la diferiti doctori am ajuns iar la spital,acum avea otita medie acuta supurata la care a fost nevoie de o punctie timpanica.pe parcursul a celei de-a doua internari a facut alte 10 zile antib inj(clindamicina).iar ne externam la o sapt iar febra,tuse,nas curge cu rosu in gat....ne tratam.trece o sapt iar febra 4 fara tuse fara mucusori.mergem la doctor si spune ca are rosu in gat.vreau sa mentionez ca pana la data de 26.02.2013 a mai racit....dar rar o data la 2 -3-4 luni si atunci se mai intampla ca unul dt noi sa fim raciti si lua de la noi.vreu sa spun ca copilul inca nu merge in colectivitate.as vrea sa ma ajutati cu un tratament pentru imunitate.am mai auzit de brocho-vaxom,ar fi bun asta?pot sa il dau acum chiar daca e racit sau tre sa fie sanatos?A facut exudat faringian si din ureche si au iesit bine(absent hemolitic scria).a facut si analixe de sange care i-au iesit bine,avea o valoare crescuta care spunea ca arata infectie in organism in rest toate bune.va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: