Raspunsuri la intrebari frecvente despre bolile hepatice

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Cum se vindrca aceasta boala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

dati-mi va rog un regim in cazul ficatului marit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Cind v-a aparea un nou tratament pentru tratarea bolilor hepatice.Sint tineri care au aceasta boala,si vor sa fie tratati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

M-ar interesa daca se poate care este posibilitatea de a obtine finantare din partea Casei de Asigurari in vederea urmarii tratamentului cu Interferon, in cazul unei persoane diagnosticate cu hepatita C, si care ar fi demersurile necesare in acest caz.
Multumesc anticipat,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

fetita mea de 4 ani si jumatate are o paloare si cearcane care nu dispar dupa un somn indestulator. la ecografie a iesit ficatul 87 mm si asteptam rezultatele analizelor pt virusii hepatici. va rog sa-mi spuneti daca paloarea mai poate fi cauza malfunctionarii unui alt organ in afara de ficat. va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 18 ani si 10 luni.Acum cateva zile m-am sarutat cu un baiat care dupa cateva zile mi-a marturisit ca are hepatita b.Nu am intretinut relatii sexuale,dar cineva mi-a zis ca se poate transmite si prin sarut.Eu am gingiile mai sensibile,iar cand ma spal pe dinti sangereaza adesea si mai am si o masea care are o carie mica si uneori sangereaza.El mi-a marturisit ca nu avea plagi deschise in gura dar nu pot avea incredere in el.Problema ca medicul de familie se intelege bine cu mama mea si imi este teama sa-i cer ajutorul de teama ca mama mea ma va izola de restul lumii si nu ma va mai lasa sa ies din casa.Cat ar ajunge sa imi fac analizele sa-mi descopar toate bolile posibile care le-as putea avea?
Va multumesc pentru timpul acordat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Mi-am facut analizele si mi-a iesit colesterolul-368,trigliceridele-317,tgp-69 sigama GT-158;ce inseamna?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Copilului meu i s-a dat un hepato protector liv52 de catre medicul pediatru spunand in urma unor analize de sange ca are o hepatita,i s-a preluat sange din nou pentru analize si suntem in asteptarea rezultatelor,are stari de vomasi dureri in partea dreapta rare,sunt foarte ingrijorata,va rog sa imi dati un sfat si sa imi spuneti daca credeti ca copilul meu ar fi trebuit sa fie deja internat intr-un spital.mi l-au dat acasa cu acest tratament hepato protector si injectii de penincilina v.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

SUNT PURTATOR DE VIRUSUL HEPATIC c SI ASI VREA SA STIU DAK SE TRANSMITE PE CALE SEXOALA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: