Interviu acordat SfatulMedicului.ro de catre Directorul Centrului de Chirurgie Generala si Transplant Hepatic Fundeni, Prof. Dr. Irinel Popescu

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Cum pot sa o mai tratez pe mama mea care are encefalopatie schemica gradul 2 are albumina ,arginina ,spiralactona ,durfalak ,furesemid,antibiotic ce mai pot sai dau?intra in com si ese dar ce pot sai fac sa nu mai intre .va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (31)

roxana313125038 (acum 15 ani)

Aceasta intrebare trebuie sa o adresati unui gastroenterolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana313125038 (acum 15 ani)

Sau puteti sa-l contactati pe dr. Leonard David, medic primar chirurgie generala de la Institutul Clinic Fundeni - 0748220071. Dansul face parte din echipa Prof. dr. Irinel Popescu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 14 ani)

Tot la I.Clinic Fundeni puteti lua legatura cu conf.dr.Liana Gheorghe, o doamna deosebita care acorda mare atentie pacientului.Am fost internata e citeva ori si a fost sigurul medic care mi-a pus un diag. precis si am urmat un trat.pe care nu mi la prescris nimeni .Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constanta (acum 13 ani)

Draga Maria
caut cu disperare telefonul doamnei dr Liliana Gheorghe , doresc sa fac o programare pt sotul meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lorena (acum 13 ani)

acesta este numarul de telefon
va doresc multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emilia (acum 13 ani)

Eu nu o recomand absolut deloc pe dna Liana Gheorghe. Poate ca e un doctor bun din punct de vedere al cunostintelor de specialitate, dar faptul ca intarzie in mod inexplicabil procedurile de pregatire a pacientului in vederea transplantului in conditiile in care pacientul are donator in viata este incalificabil. Mi-am pierdut unchiul din cauza acestor intarzieri in baza punctajului pe care doamna doctor il considera vital: adica sa asteptam sa faca pacientul un punctaj mare, adica sa faca tot felul de complicatii, pentru ca numai atunci va putea intra la transplant. De ce??? Daca indicatia de transplant dateaza de ani de zile, iar pacientul are donator in viata, de ce sa asteptam sa se inrautateasca situatia pacientului. Asa a murit unchiul meu - dupa acest rationament absolut idiot. Adica a ajuns atat de slabit de complicatii in faza de transplant si a murit din cauza complicatiilor.
Doamna Liana Gheorghe nu cunoaste sentimentul empatiei pentru ca altfel ar putea sa inteleaga anumite lucruri. Este glaciala si isi trateaza pacientii si insotitorii lor cu superioritate.

Regret enorm ca nu ne-am dat seama ca mai exista si alti doctori care pregatesc pacientii pentru transplant. Am crezut in doamna doctor ca niste p***a. Am tacut si am inghitit tipete si reactii neadecvate pentru un om cu pregatirea dumneaei pentru binele unchiului meu. Si degeaba! Doamna doctor a participat in mod voit sau nevoit, constient sau inconstient, la moartea unchiului meu. Pentru mine este un om de nimic. Sper ca la judecata dumneaei sa fie prezenti toti cei care acum nu mai sunt langa noi din vina dumneaei. Scuza "oricum nu-i putem salva pe toti" nu se aplica intotdeauna, doamna doctor!

Cand dumneavoastra i-ati dat indicatia pentru transplant, iar pacientul a venit cu donator din familie, ce mai era de asteptat? Va zic eu, concedii, simpozioane, vacante, conferinte? De parca numai doamna doctor Liana Gheorghe exista. Daca dumneai nu e in spital, nimic nu misca. Exista foarte multi doctori tineri si competenti pe sectia dumneaei care nu pot misca un deget fara aproabarea doamnei doctor. Si nu pentru ca nu ar fi capabili, ci pentru ca sectia dumneaei e o feuda, in care pacientii merg cu capul plecat, insotitorii stau ca sobolanii pe langa usi si se conformeaza la primul strigat. Doamna doctor, va dispretuiesc din toata inima si sper in timp sa imi dea Dumnezeu putere sa va iert.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leinad (acum 10 ani)

nu e nevoie sa iertati nimic atunci cand aveti dreptate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxi (acum 13 ani)

poti lua legatura cu d-na conf. gheorghe liana,la etajul 4,gastroenterologie,fundeni.......dar ai mare grija la asistenta dansei ca este o impertinenta si o ciubucareasa fara egal. d-na dr. este o dulceata,dar nu stiu cum poate lucra cu asemenea oameni.....pacat....eu nu m-am mai dus la dansa din cauza asistentei,daca nu-i dai stai la usa cu orele ca cica baga urgente,iar tu nu esti urgenta daca nu-i bagi in buzunar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen (acum 13 ani)

Am dori sa aflam cum putem ajunge la dl.prof.dr.Irinel Popescu.Este urgent.Va rog daca ne poate ajuta cineva sa ma contacteze la nr.de tel.0726-293986.Este vorba de un tanar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca ivanov (acum 13 ani)

am sotul internat la dl profesor si am vazut ca este un cabinet la parter( noi am ajuns urgenta de acceia nu pot spune sigur) care are program de la 7-7,30 unde se consulta, in prealabil se face o prgramare la o doctorita care o gasiti acolo sau la etajul 3 la secretariat si va inarmati cu rabdare ca e de asteptat dar cred ca merita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 13 ani)

Si eu as dori sa iau legatura cu dl dr Irinel Popescu. Daca stie cineva cum pot face programare telefonic, intrucat nu sunt din Bucuresti. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion (acum 12 ani)

Mai exista sanse sau tratament ptr cei bolnavi de Hepatita C care au fost nonresponderi la tratamentul cu interferon si ribavirina,sau vreo alta alternativa? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion (acum 12 ani)

Mai exista sanse sau tratament ptr cei bolnavi de Hepatita C care au fost nonresponderi la tratamentul cu interferon si ribavirina,sau vreo alta alternativa? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crin (acum 12 ani)

...ma mir cum de nu sa gasit nimeni pina acum sa nu o puna pe liber printr-o teapa cu spaga insemnata pe nesimtita de asistenta,...asa este ,..impertinenta si flaminda de spaga .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu (acum 12 ani)

in legatura cu asa numitii profesionisti de la fundeni. sectia marelui irinel popescu, feriti-va oameni buni, faceti tot posibiliu sa nu ajungeti acolo daca nu in strainatate macar la allte spitale de specialitate. tatal meu a fost operat in fundeni de asa numitul profesor irinel popescu..un mare spagar, la care ajungi mai in capul listei binenteles de la 1000 de euro in sus, a fost operat si cusut la loc pentru ca dupa accea si-au dat seama ca nu este inca operabila tumoara tatalui meu care avea la momentul respectiv 7 cm. trebuia facuta o cura de chimioterapie pentru a fi mentinuta tumora sub control si abia atunci intervenit printr-o embolizare. dar binenteles ca cei mai buni doctorii de acolo..nu si-au dat seama..l-au deschis si l-au inchis si dupa accea nu a mai fost om pe picioarele lui. au recomandat un tratament cu nexavar pe care bineinteles ca l-am cumparat din banii nostrii..(3800 euro/cutia) si care nu a dat nici un rezultat..pentru ca nu avea puterea unor citostatice perfuzabile. dar am avut incredere si am indurat si noi comportamentul doctorilor de acolo..in frunte cu escrocul de irinel popescu, liana gheorghe si multi altii...s-au comportant ca niste studenti care vroiau sa invete , mai precis sa faca experiente sa invete daca reuseste o metoda sau alta. cum spunea si doamna de mai sus cu unghiul ei..sper ca va veni si clipa cand vor da socoteala in fata lui Dumnezeu si a celor care numai sunt din cauza ëxperientei" lor si setei lor de a lua plicuri cu bani. asa sa le ajute dumnezeu si lor cum ne-au ajutat ei pe noi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leinad (acum 10 ani)

dreptatea nu vine singura, trebuie sa o cautam...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 12 ani)

Asistenta face regulile si pretzurile, iar in asha conditsii doamna doctor este cea mai dragutsa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona (acum 11 ani)

Am trimitere de la medicul meu curant catre dna.dr. Liana Gheorghe . Daca ma poate ajuta cineva cu un nr. de telefon de la clinica pentru programare,sunt recunoscatoare .Ma ingrozeste ceea ce am citit aici . Ar trebui sa ne gasim linistea si sprijinul acolo , nu un zbucium suplimentar , fata de ceea ce deja suferim .
Multumesc anticipat !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai (acum 11 ani)

ATENTIE !
Stimati pacienti, evitati sa ajungeti sa fiti tratati de aceasta d-na doctor LIANA GHEOERGHE, conferentiar universitar ! Daca cumva sunteti pacient la aceasta d-na doctor sa cereti opinii medicale si la alti medici, sa nu va incredeti in diagnosticul si tratamentul dat de aceasta !
Am suferit enorm din cauza acestei doamne doctor, intrucat mi-a comunicat ca sufar de o boala extrem de grava, mi-a dat un tratament gresit . Desi cateva luni am fost in agonie si am vrut sa-mi pun capat vietii, am reust sa ma adun si sa apelez la alti medici atat in tara cat si in strainatate si sa aflu cu stupoare ca fusesem diagnosticat gresit si am urmat un tratament extrem de toxic. Am cheltuit foarte multi bani pentru a afla adevarul, dar cel mai greu lucru a fost sa stiu ca nu voi putea trai decat daca voi face TRANSPLANT, lucru COMPLET NEADEVARAT. Sa fie vorba despre incompetenta sau aceasta doamna doctor si-a facut planuri cu ficatul meu, probabil eram candidatul perfect !
In plus trebuie cotizat serios in sectia dumneaei ! Cea mai mizerabila este asa numita MIA, asistenta personala a doamnei doctor, o spagara ordinara !

Apelati cu incredere la medicii de la Cluj - Clinica medicala III ! Au aparatura necesara pentru toate investigatiile si mai au o calitate nu se joaca cu viata omului atunci cand pun un diagnostic !

Acesti medici sunt :
- Tantau Marcel
- Pop Atena Teodora
- Buzas Claudia
- Seicean Andrada
- Sparchez Zeno

La toti acesti medici eu si familia mea le suntem profund recunoscatori !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 11 ani)

Domnule Mihai, as vrea sa iau legatura cu dumneavoastra pentru mai multe informatii privind diagnosticarea si Clinicile din Cluj.Daca aveti bunavointa si timp si ma puteti contacta la adresa de email [email protected], va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2