Ficat sau bila?

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de radu.dany2011 cu 10 ani in urma

Am 26 de ani si de o perioada am o stare de disconfort si de balonare si gust amar-uscat-metalic nu stiu cum sa descriu si am observat k ma trezesc uneori dimineata si cu dureri de spate nu stiu daca au legatura cu stomacul sau bila si uneori am si dureri de cap..am luat triferment si o gramada de ceaiuri se mai amelioreaza dar simptomele revin..am si o stare de oboseala nu am si dureri musculare..va rog daca ma puteti ajuta..medicul de familie nu prea mi-a fost de folos..pofta de mancare am..chiar dupa ce mananc la o ora,doua simt nevoia sa mananc mai ales cand am gura amara sau uscata..astept un raspuns..va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Crina Dolceanu (acum 10 ani)

Raspunsul la intrebarea ta (ficat sau bila?) este: medicul! Fa bine si mergi la un consult medical pentru ca acesta este singurul care te poate lamuri in privinta starilor tale de rau. Daca nu stii la ce medic sa mergi, sunt sigura ca multe persoane vor avea sa-ti recomande medici buni. Eu insami ti-l pot recomanda pe doctor Ion Daniel de la Spitalul Universitar Bucuresti, unde s-a tratat sotul meu de pietre la fiere. Este un profesionist si face si unele interventii chirurgicale care nu se fac la toate spitalele. Spre exemplu colecistectomia laparoscopica (scoaterea fierei). Intr- o zi sotul meu a fost pe picioare :) Sanatate si toate cele bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

radu.dany2011 (acum 10 ani)

multumesc pentru raspuns am facut o ecografie mi s-a spus k fierea ficatul si pancreasul sunt in ordine..am facut analize de sange si mi s-a spus ca am helycobacter piroli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum un an)

Buna ziua
Am aceleasi simptome si as vrea sa intreb, cum ti au descoperit doctorii ca ai helicobacter pylori? Ce analizile ai facut? Ce tratament? Si cum te simti la momentul asta? In cazul menu, pana acum toate analizele sunt ok, cel Putin la sange, urina, dar eu ma simt oribil....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian1323 (acum 8 ani)

Salut, ti s-au ameliorat problemele? Ai scapat de hp?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RaulL (acum 8 ani)

Aceasi problema am si eu de 3 zile gust amar metalic si balonare dureri de cap,nu pot dormi din cauza asta ma mai doare si in spate in partea stanga de resimt durerea si in fata langa inima si aceasta durere vine insotita de palpitati,nui deloc placut am ceva timp sapatamani de cand numai stiu cum e sa dormi linistit..stie cineva ce am,de la ce apar aceste simtome,este ceva grav nu am avut asa niciodata. Tin sa precizez ca am 22 de ani nu fumez,nu consum alcool,droguri sau alte minunatii,un sfat sau o vorba buna e binevenita,va multumesc!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: