Dorec sfaturi in steatoza hepatica!

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de dianabv cu 10 ani in urma

Buna ziua, as avea cateva ''''lucruri" de lamurit in urma diagnosticului care mi s-a pus! Am 24 de ani si 45 de kg! Am fost diagnosticata cu steatoza hepatica in urma unei ecografii abdominale! Nu mai suportam durerile din partea dreapta, sub coasta si asa m-am decis sa merg la ecograf; acolo mi-a descoperit si faptul ca am colecist -destins, cu pereti reflectogeni, reflectivitate mai crescuta ( asta se intampla acum 2 luni) ! Intre timp am tinut regim, nu mai mananc gras, prajit, beau ceaiuri hepatoprotectoare si tin tratament cu liv52! Tin sa spun ca beau alcool-bere in special, ptr ca altceva nu suport sa beau- dar de cand cu regimul, ceaiurile si pastilele nu mai am stari de greata, durerile sunt rare, starile de oboseala sau ameliorat. Poate fi vorba de o steatoza non-alcoolica sau una de tip alcoolica?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Buna (acum 10 ani)

Toti oamenii din ziua de azi au atat colecistul dar mai ales ficatul plin cu bile de colesterol si chiar cu pietre. Majoritatea sunt de colesterol. Nu numai cei care au dureri sau simtome sau la care apar la ecograf ceva aui aceste "pietre" ci absolut toti oamenii. Chiar si copiii.
Bilele de colesterol nu se vad la ecograf chiar daca acesta e plin de el. Un adult poate avea
pana la 600 ml de pietre ca volum ! Exista o metoda simpla, ieftine si 100% eficienta pentru a scapa de acesti calcui (tari si moi).
Din pacate medicii nu prea stiu de aceasta metoda de curatire si chiar daca vad pietrele care au fost scoase nu vor crede, indiferent daca s-au vazut la ecograf sau nu.
Deci singura modalitate este ca pacientul sa faca singur aceasta cura de eliminatr pietrele, care a fost facuta de milioane de oameni. Ce iese din ficat la un om care nu are nici un simptom este incredibil. La cei care stiu ca au probleme de acest gen, cantitatea de calculi va fi si mai mare.
Sinmptom au des numai cei care au colecistul prea plin cu pietre. Orice operatie de colecist, in care acesta este eliminat in mod inutil si cu daune pe toata viata poate si salvata cu ajutorul acestei cure.
Si eu si familia mea am facut aceasta cura de mai multe ori desi nu aveam "nimic" la ficat.
Sunt mai multe pagini pe net, una mai buna am gasit aici.
http://s*****a/t2768-cum-sa-scoti-pietrele-de-la-fiere-fara-operatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lautaru mihai (acum 10 ani)

am abdomenul prea mare.la ecografie mi-a spus ca am ficatul marit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dianabv (acum 10 ani)

Buna Mihai, la fel si eu aveam abdomenul marit plus dureri care persistau chiar si cateva zile, in partea dreapta , la ficat! De cand tin regim, plus pastile si ceaiuri am vazut ca treptat mi-a scauzut si burta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adivictoria (acum 10 ani)

Buna Diana,spune-mi te rog ce regim ai tinut,ce pastile si ce ceaiuri ai folosit.Iti multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: