O umflatura in zona intestinului gros

Boli intestinale
Intrebare postata de ELE27 cu 13 ani in urma

Buna am si yo o nelamurire de ceva timp in urma am o durere knd ies cu scaunul si persista ceva timp dupa,am observat k am ca o umflatura in zona intestinului chiar pe margine cu ce as putea sa skap de el???multumesc pt intelegere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Iuli (acum 13 ani)

Ce inseamna ca ai o umflatura in zona intestinului, chiar pe margine? Intestinul are 6m si se gaseste in tot abdomenul. Care zona si care margine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ELE27 (acum 13 ani)

DA ESTE PE MARGINE PE MARGINEA FUNDULUI SCUZAMI EXPRESIA IN EXTERIOR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Probabil este vrb de hemoroizi! insa cel mai bun raspuns il veti primi de la un gastro-enterolog, la fel si un tratament adecvat. Daca doriti intrati la rubrica Hemoroizi pt a vedea si alte intrebari legate de aceasta afectiune sau dati la cautare sus Hemoroizi sa comparati simtomele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ELE27 (acum 13 ani)

SI DAK AR FI VORBA DESPRE ASA HEMOROIZI CU CE AS PUTEA TRATA SI DE LA CE SA FAKU??DIN CE KUZA??MERSI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Vrei sa zici in zona anusului. Da, sunt hemoroizi. Cauta informatii pe Internet, vei gasi o tona. Cel mai bine este sa mergi la medic. El iti recomanda tratament si un anumit stil de viata, o dieta etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cata (acum 13 ani)

Buna ziua,am si eu o nelamurire. De cateva zile de cand ies cu scaunul,mereu pe hartia igienica gasesc sange rosu - deschis .Poate fi doar o fisura sau ceva mai grav .Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carin (acum 13 ani)

Ai mare grija cu aceasta sangerare.Poate sa fie de la hemoroizi ceea ce se trateaza destul de usor cu alifii sau cu bai de sezut.Sau ceva mai grav poate fi de la stomac asa cum am patit eu.Daca e corect ceea ce ai spus de culoarea sangelui (rosu deschis )e de la hemoroizi care pot fi si interni si externi.Trebuie mers la medicul de familie care iti va explica mai multe.Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ann (acum 11 ani)

buna am si eu o mika intrebare,am dureri in burta as zice eu de intestin kam vreo 20cm de la kapat dupa skaun dar nu sunt permanente, am konstipatii ,hemoroizi , kitio data singerari, dar mai mult ma nelinistesk durerile estea puternice kare persista kiteva minute,la medik nu mam adresat ku durerile mii frika ,si inka de colonoskopie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana (acum 11 ani)

buna am si eu o intrebare,de 6 luni am niste dureri de mijloc si se lasa pe fese,imi simt fesele amortite si zona genitala.am probleme cu digestia din aceasta cauza,dupa scaun mi se inflameaza anusul la iesire.folosesc o crema pt anus inflamat dar problema este alta care ma sperie cand imi dau cucrema simt inauntru o umflatura,nu pe marginea intestinului in capat.m ar putea lamurii cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 10 ani)

Fetita mea de 2 ani face fisura anala foarte des
. Prima data am avut la 4 luni. Am tratat cu crema proctolog si am tratat si constipatia. Problema revine desi incerc sa-i dau multe lichide, actimel, cu fructele nu stam foarte bine. Am observat ca e intarit in jurul anusului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: