Durere abdominala si intercostala raspuns medic

Boli intestinale
Intrebare postata de mariusica 78 cu 11 ani in urma

Am 34 de ani si de doua zile dupa servirea mesei am dureri abdominale in partea dreapta si dureri intercostale acute , sunt balonat ,nu am pofta de mancare , mananc foarte putin. am fost diagnosticat la urgente cu nevralgie intercostala .iau nurofen si digenzym .Dupa jumatate ora de la servirea mesei si luarea tratamentului durerile dispar si ramane doar un zgomot intestinal , durerea apare ulterior dar nu mai are aceiasi intensitate ,zgomotul intestinal persista . Ar putea fi un diagnostic gresit sau incomplet ? Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Adrienne (acum 11 ani)

In afara de durerea intercostala, celelalte simptome nu sunt specifice nevralgiei intercostale ci unor afectiuni ale colecistului si/ sau gastrointestinale. Ar fi bine sa faci un consult la un medic gastroenterolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este recomandat sa consultati un medic gastroenterolog. Este vorba de un sindrom dispeptic care trebuie investigat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli intestinale.

Nirolf (acum 11 ani)

Posibil ca durerile sa fie cauzate de pietre la vezica biliara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

STELIADE (acum 11 ani)

FUMEZI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

parerea mea (acum 11 ani)

e posibil orice dupa cum povestesti. Nevralgia intercostala cedeaza si la unguente antiinflamatorii si nu tine mult. Pentru restul trebuie sa consulti un medic internist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

otilia selesan (acum 11 ani)

controlati-va vezica biliara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Homeopatie clinica (acum 11 ani)

completati fisa de anamneza de pe site-ul www.momeopath.ro si ve-ti beneficia de o cosiliere gratuita.
cu stima,
dr.Dragnea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariusica 78 (acum 11 ani)

colica renala si litiaza urinara .va multumesc pentru sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

steelheart_67 (acum 11 ani)

Atentie...S-ar putea vorbi despre reflux gastro-esofagian. Sfat: Da fuguta la un medic internist...sau mai bine spus la un medic gastroenterolog. Asa ca...SANATATE MAXIMA !!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina (acum 10 ani)

incearca sa iei pe langa digenzim plus si 2 tablete de redigest plus la fiecare masa,dar la 2 ore dupa ce ai mancat.La mine a mers si durerea de sub coasta dreapta care m-a chinuit 2 luni(de la Paste) a trecut in 3 zile,nu-mi vine sa cred.Am facut 3 eco la trei medici difer.si de 2 ori analize.Toate bune,pacientul aproape mort.Pana m-a sfatuit o asistenta pensionara sa incerc cu naturistele astea.Sa-i dea domnul sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ION JENA (acum 10 ani)

Buna seara,
Am o durere cumplita in partea dreapta sub coaste si am facut toate investigatiile in afara de RMN si am urmat toate tratamentele indicate, dar nu s-a schimbat nimic, durerea continua.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi.
Sarbatori fericite!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: