Testicol umflat

Boli genitale masculine
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Salut! acum o sapt am avut un testicol umflat(drept) si o durere f puternica cand atingeam..dar acum cateva zile s-a desumflat dar a ramas intr-o parte, o bucata (nu f mare..de marimea unui zar) putin umflata si tare ,putin dureroasa...stie cineva ce poate fii?..este ceva grav?:|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Adrienne (acum 14 ani)

Este bine sa mergi la urologie, pentru un consult de specialitate. Este o situatie prea delicata pentru a urama eventuale sfaturi, de pe forum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Este bine sa mergi la urologie,pentru un consult de specialitate. A urma eventuale sfaturi primite pe forum, cred ca ar fi cam periculos pentru aceasta situatie delicata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Buna,
Ar fi bine sa mergi la urologie pentru o investigatie mai amanuntita, asa aici nimeni nu-ti va spune ce pastile sa iei sau ce ai cu adevarat. Poti completa o fisa medicala in care sa spui ceea ce te doare si ce simtome ai, iar medicii depe acest site iti va raspunde cu siguranta. [url=//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul]SfatulMedicului.ro - formular de consultatie[/url]
Pe curand

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator_nou20034 (acum 14 ani)

Mmmm... Exact. Mai bine vezi urologul.
In primul rand e barbat ca si tine, in al doilea, este specializat. A vazut nenumarate cazuri. Oricum, formatiuni pe testicul nu suna bine deloc. Poate fi epidimiul, canalele ce preiau sperma, un varicocel (vas de sange marit) sau chiar un nodul canceros.
De aceea trebuie consult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

E posibil sa fie hernie inghinala....repet ceea ce s-a spus in randurile precedente,trebuie sa te consulte un urolog.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

denis (acum 13 ani)

si io am patit la fel si nu am mers la doctor si au trecut cam vreo 2 luni iar acum in jurul testicolului e asa ca o bucata de carne iar ejacularea nu mai este puternica si nici multa...va rog ajutatima ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

Si eu d vro 4 zile ma km doare un testicol stangu dak ati putea sa ma indrumati cu un sfat bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 9 ani)

Cel mai bn ducetiva la un specialist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Hasbro (acum 9 ani)

Am si eu o problema in genul, am fost la urolog, a vazut despre ce este vorba si ma trimis la ecograf, a zis ca este raul cel mai mic, mai exact este vb de un varicocel, mi-a prescris sa iau ketonal si inca un medicament, dar cel mai bine e sa va duceti la control, nu aveti de ce sa va fie jena, este ceva absolut normal

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan (acum 8 ani)

Si eu am avut probleme cu testiculul drept. am avut o durere brusca si puternica in zona lui, dupa care acesta s-a umflat. a fost torsiune testiculara si a trebuit sa mi.l scoata. mergeti la urolog....pot fi diferite cauze, dar daca e torsiune pentru a-l putea salva nu trebuie sa treaca mai mult de 24 ore. eu am fost in primele 24 ore la spitalul judetean arges si mi.au pus diagnosticul gresit. am mai fost la alti doi doctori si la fel.........au gresit diagnosticul. mergeti la SPITALUL PANDURII BUCURESTI personalul medical e nemaipomenit, dau dovada de profesionalism. pe mine m-a operat dr. JINGA VIOREL, directorul spitalului, un om deosebit inzestrat de DUMNEZEU cu multa pricepere. mi-a pus diagnosticul corect, dar nu a putut sa.l mai salveze...era prea tarziu. nu uitati.....cel mai important......DACA AVETI DURERI IN ZONA TESTICULELOR TREBUIE SA MERGETI CAT MAI REPEDE LA DOCTOR, SA NU TREACA 24 ORE. Eu nu am stiut....dar vreau sa stiti voi, sa nu patiti ca mine. si alt lucru important.......mergeti la un doctor bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: