Sperma apoasa erectie sp***a

Boli genitale masculine
Intrebare postata de dublin2007 cu 13 ani in urma

De 7 ani am sperma foarte apoasa si nu am erectie normala ca sa pot intretine un act sexual de calitate.Imi lipseste apetitul sexual. Ce tratament se poate face, mai este vreo sansa pentru remediere? Am 39 de ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

IonVasile (acum 13 ani)

Sperma apoasa poate fi rezultatul exceselor sexuale... iar daca nu este vorba despre ceva patologic. Pentru a descoperi daca este sau nu vorba despre vreo afectiune, trebuie sa faceti un control al prostatei si o spermocultura. Dupa o anumita varsta (spre patruzeci de ani) stimulii vizuali nu mai au aceeasi intensitate asupra erectiei, din aceasta cauza rolul stimulilor fizici devine mai important. Dimineata la trezire sau noaptea, aveti erectie? Daca da, acest lucru este un lucru pozitiv, iar problemele de erectie au cauze psihogene. In caz contrar, puteti solicita ajutorul medicului urolog sau endocrinolog pentru tratament. Cauzele lipsei apetitului sexual pot fi diverse... stresul, consumul de anumite medicamente, etc. Incearca sa diversifici sau sa schimbi cadrul si modul in care ai contact sexual cu partenera.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Victor Richard (acum 13 ani)

Consuma hrean, rosii, telina, rodii, mere, ciocolata, ghimbir, alimente verzi care contin acid folic (banane, fasole, avocado), alimente are contin zinc (fructe de mare, peste, branza, mazare, linte, carne de curcan)... Pot fi de ajutor, daca le intoduci in dieta zilnica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu Ion (acum 13 ani)

Sperma mea contine si particule de sange.Nu fac excese sexuale.Ce tratament ar trebui sa fac??Nu am nici-o durere nici la texticule si nici la epididim.Sufar de gastrita cronica si nu manac lapte,rosi,castraveti, ardei,etc. intrucat lactoza din alimente imi produce scaune moi si dese.Ce tratament este recomandat???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

George (acum 13 ani)

Salut. Si eu am o mica nelamurire. De ceva vreme am observat ca in sperma am niste particule galbene gelatinoase, de marimea unui bob de mac poate umpic mai mare. Erectia imi e normala, actul sexual e ok, fluidul are o culoare normala, dar apar aceste particule... Ce poate fi? as fi recunoscator pentru un raspuns. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

george (acum 13 ani)

Imi puteti trimite un raspuns pe [email protected] . Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigi (acum 12 ani)

fate calugar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 10 ani)

Ce idiot esti...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Virgiliu (acum 10 ani)

Si eu am avut probleme cu intensitatea erectiei in urma cu cateva luni. Problema la mine era data de faptul ca erectia dura foarte putin. Indiferent de gradul de excitare, aveam aceasta problema. Apoi am aflat de la un prieten de un produs natural ce se cheama Vigrax si am zis sa incerc. Am facut cura cu el pe o perioada de 3 luni de zile si dupa aceasta cura viata mea sexuala s-a imbunatatit in mod teribil. De atunci nu am mai avut probleme si a trecut ceva vreme. Sper ca asa sa fie si de aici incolo, deoarece ma simt excelent!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bordis (acum 10 ani)

Virgiliu si eu am facut cura o luna cu suplimentul asta si vad ca au aparut ceva rezultate. Sincer nu ma asteptam ca rezultatele sa apara atat de rapid, dar nu pot decat sa ma bucur pentru ca s-a intamplat acest lucru. Sper din tot sufletul sa nu mai am probleme de genu, deoarece mi-a provocat numai neplaceri aceasta problema. Sper sa nu mai am probleme de genu asta deoarece e extrem de frustrant sa incerci sa iti satisfaci partenera si sa nu reusesti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: