Durere testicule dupa ejaculare

Boli genitale masculine
Intrebare postata de Boggy cu 10 ani in urma

Am avut 2 operatii de varicocel STANG, ultima in spitalul din Zalau, operat de raposatul Dom Doctor TOTH (odihneasca-se in pace), si pana acum juma de an nu am avut probleme. De jumatate de an, am inceput sa am dureri la testiculul drept, am inceput sa vad o mica umflatura si am crezut ca este varicocel drept de data aceasta. Mentionez, ca din cate mi-a explicat domnul doctor toth, el a intervenint in zona abdomenului, a legat o vena ca sa vindece varicocelul, banuiesc ca a avut succes. In Februaria anul acesta am fost la un control urologic la spitalul din localitatea mea, Zalau, si doctorul m-a trimis sa fac un ecograf, unde zicea ca toate sunt in limitele fiziologice normale, deci nu e varicocel (sunt cazuri can ecograful poate fi interpretat eronat???). Am dus rezultatul doctorului urolog, si mi-a prescris VOLTAREN, supozitoare. Am luat tratamentul, dar acum am dureri dupa ejaculare, pret de cateva minute. Se poate sa fie totusi Varicocel drept? Ce sa fie, preblema incepe sa ma ingrijoreze, cu atat mai mult ca unde lucrez eu e nevoie de mine si la ridicat lucruri grele, max 40 kg, dar nu zi de zi, adica lucrez intr-un magazin cu usi interioare, si unele au si 40 kg, le ridic cand fac o c***a sau cand primesc marfa, deci NU ZILNIC, poate o data pe sapt. sau poate mai des. VA ROG SA MA AJUTATI. Daca este Varicocel, exista ceva procedura care sa nu ma puna in repaos de efort fizic pt mult timp? Daca stau mult in repaos de efort fizic s-ar putea sa imi pierd slujba.
Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

luca (acum 10 ani)

Daca este varicocel, exista scleroterapia, care este fara taieturi. Dar se face doar la medici radiologi, nu la urologi, asa ca nu stiu daca gasesti in Zalau vreun doctor care face. Poti sa citesti despre procedura pe site-ul: http://www.drnechifor.ro/Dr_Nechifor_WebSite/Varicocel.html.
Sper sa te ajute!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: