Durere testicul raspuns medic

Boli genitale masculine
Intrebare postata de And1313 cu 11 ani in urma

Buna! Ma doare un testicul..mai bine zis testiculul drept...e o durere suportabila..in timp ce ma doare testiculul ma doare si piciorul drept din zona inghinala pana la genunchi...Stiti ce as putea avea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este recomandat sa efectuati un consult urologic; durere poate proveni de la o hernie inghinala, torsiune de testicol, varicocel, etc, de aceea consultul de specialitate este indicat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale masculine.

And1313 (acum 11 ani)

O sa merg la un consult...vreau sa mai adaug ca m-am autoexaminat un pic si pare sa fie si cordonul ala care duce de la testicul la penis un pic umflat...ma doare un pic si el...simt senzatia de caldura...ferbinte in zona respectiva!

Alt diagonostic???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gab123 (acum 11 ani)

Si eu am o problema asemanatoare, o usoara durere din cand in cand in testiculul drept si deasupra acestuia, si o umflatura moale nedureroasa pe canalul care leaga testiculul de penis. De asemenea testiculul drept este mai putin "cazut" decat cel stang... Ce poate fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 11 ani)

Poate ai varicocel...simptomele sunt aseamantoare cu cele ale varicocelului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

quest (acum 11 ani)

De ceva timp simt o usoara durere in zona testiculuilui stang, la atingere, durere care radiaza spre partea superioara inspre abdomen.Nu stiu daca are vreo importanta, dar testicolul stang dintodeauna a fost mai ridicat fata de cel drept!
ce ar putea fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geo28 (acum 10 ani)

buna ,sunt din focsani si am avut probleme asemanatoare ca voi ,am fost la galati si ma gasit cu tumoate testicol si acum astept rezultatul hitopastologic sa vedem de ce natura este

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum 10 ani)

Buna am si eu o problema am 15 ani si de seara trecuta ma doare tesitculul stang cand ma ating simt o usoara senzatie de durere iar in rest ma jeneaza...cu 2 zile in urma am ridicat niste lucruri grele posibil sa fie de la acel lucru...sincer mie rusine sa le spun paritinilor si sa merg la un medic...va rog astept un raspuns...aici sau pe messenger:[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

Buna am si eu o problema am primit o lovitura puternica in testicul asta din joaca..mi sa umflat testiculul aproape dublu cat celalalt am aceasta problema nerezolvata de ceva ani am ramas asa de rusine mai simt putina durere la atingere uneori...va intreb am problema de a fi steril?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

Buna am si eu o problema am primit o lovitura puternica in testicul asta din joaca..mi sa umflat testiculul aproape dublu cat celalalt am aceasta problema nerezolvata de ceva ani am ramas asa de rusine mai simt putina durere la atingere uneori...va intreb am problema de a fi steril?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

trebuie sa te operezi.si pe mine m-a lovit cineva foarte tare acolo si peste cateva zile mi sa facut dublu testiculul.apoi am mers la medicul jaber yassin din botosani de unde sunt eu.am fost luni de la ora 8 si m-a operat la 11 si jumate.operatia are 5-6 copci.acum nu ma mai doare si sunt ca nou!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

Ms de raspuns dar nam nici o durere numai cand ma mai lovesc incet numai cai umflat de mult timp pot face si sport orce..nu vreau operatie:( nam probleme cu el e umflat numai ca la erecti cam putina sperma scot .. nu se poate rezolva cu medicamente.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alin (acum 10 ani)

ar fi bine sa mergi la un control eu am 2 zile de cand mam operat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

horia (acum 8 ani)

Ai torsiune hidatida si trebuie sa fi operat de urgenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cris (acum 7 ani)

Buna ziua,observ ca dumneavoastra mai raspundeti la intrebari si vreau sa primesc si eu un raspuns pentru ca sunt foarte ingrijorat...Am 29 de ani si acum o saptamana am fost diagnosticat cu prostatita subacuta,am luat tavanic si celebrex pentru o saptamana si m-am reintors inapoi la consult.... M a verificat cu degetul ( imi cer scuze dar nu stiu exact cum sa ma exprim dar ma refer la anus) si nu mai aveam nici o durere abdominala la fel ca prima oara....insa se schimba durerea de la un picioar la altul cu tot cu testicul...ba stangul cu piciorul stang ba dreptul cu piciorul drept.. cand stau jos cu picioarele mai apropiate testicolul drept e mai mare fata de cum ar fi normal ...iese in evidenta destul de mult si se cunoaste ca e cat de cat imflamat dar multumesc lui Dumnezeu ca nu e progresiva cresterea...se trage inapoi..iar sa mai imflameaza si tot asa.... La ultima vizita mia dat pe inca 2 saptamani tavanic cate o capsula la 24 de ore si 2 vimovo pe zi si de ce am intrat sa spun asta aici?...Domnul doctor e foarte grabit tot impul si nu e comunicativ deloc plus ca nu da prea mare atentie la ce il intreaba pacientul....credeti ca ati putea in mare sami spuneti daca e cazul sa fiu atat de speriat?..deja am psihicul la pamant si nu stiu daca sa mai merg la doctorul respectiv sau sa incerc in alta parte.....ma gandesc sa nu stric tot ce a cladit domnul doctor dar nu comunica si nu-mi explica sa stiu si eu mai exact daca e spre vindecare daca totul decurge bine....am 29 de ani nu pot sa fiu foarte pasiv...sper sami puteti raspunde..... ( am omis sa va spun ca in prima saptamana aveam o miscare ciudata la ambele testicule dupa 3 zile de tratament si de frica am fost la urgente si dupa un consult mi-a zis ca e posibil sa fie doar o infectie urinara si sa stau linistit ca nu am nimic..sa continui tratamentul) Multumesc si sper sa-mi puteti da un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian (acum 7 ani)

Am o intrebare...acu doi ani am avut o interventie pe testiculul drept din cauza unei entorese testiculare(aveam o durere insuportabila nu puteam sa merg si se unflase mult testiculul drept insa acum sunt bine) dupa aceasta interventie calitatea spermei a fost afectata?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: