Durere la testicule raspuns medic

Boli genitale masculine
Intrebare postata de catalin123123 cu 11 ani in urma

Salut,De 2 zile ma doare testiculul stang destul de tare,si uneori ma sageata si cel drept,dureaza in jur de 4-5 secunde,dar cel stang ma doar aproape tot timpul ,am crezut ca poate fi din cauza la efort,dar dupa 2 nopti tot ma doare,si incepe sa ma doara din ce in ce mai tare,Daca ma puteti ajuta lasati com.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru investigatii si recomandari precise.
Printre cauze se numara:epididimita, orhita, torsiune de testicol, hernie inghinala, tumori testiculare,etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale masculine.

CristiBumbi (acum 11 ani)

Catalin, pe mine ma doare cel drept, astfel pachetul e completeaza. Ai fost la medic? Ce ai aflat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

seicaru (acum 11 ani)

buna ziua am o intrebare la dumnevostra am o durere la testicol sting mi sa vede gloduri si ma dore pre putin ce trebuie sa fac ce medicamete sa cosum

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florinei (acum 11 ani)

Salut! Si pe mine tot ceva de genul, mă sageata testiculul stâng ca. 4 sec. Apoi dispare, ce știți va rog comm pliss

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicu (acum 11 ani)

Buna! am 20 de ani si de aproape o saptamana am o durere la ambele testicule. Durerea nu este insuportabila, insa este permanenta si jenanta. Palpabil am impresia ca testicolul stang care ma doare si cel mai tare e putin mai mare fata de cel drept, dati-mi va rog mult de tot raspuns daca stie cineva despre ce ar putea fi vorba!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Da (acum 11 ani)

Parerea mea este ca cel mai bine ar fii sa iti tai p***aul, scapi de orice grija si e si mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum 10 ani)

Durerile se datoreaza abstinentei in multe cazuri, mai ales la tinerii care si-au facut o prietena de curand dar inca nu si-au inceput viata sexuala cu acea persoana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 10 ani)

Am 15 ani si de aseara ma doare testiculul stang doar la atingere si nu este o duresre suportabila dar m-am speriat si nu stiu ce sa fac sa merg la medic mi-e rusine..un raspuns va rog....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin.. (acum 10 ani)

Am si eu o problema am 15 ani si a inceput sa ma doara testiculul stang doar la atingere nu este o durere insuportabila dar totusi ma jeneaza la atingere...ce pot face si mie mi-e rusine sa merg la medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roby (acum 10 ani)

si pe ieu am odurere constanta la testicolul drept de 2 saptamani dupa care sa ridicat putin mai sus, am f la medic si mia spus ca am un anceput de hernie si mia dat antibiotice pentru o saptamana sa sper ca va trece mi repede pt ca e f jenanta duredea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 10 ani)

Salut! si eu am o durere mica din cand in cand in testicolul stang ca o intepatura, care dureaza cateva secunde si dispare si apoi la anumite perioade revine.. ce poate fi? ast un rasp de la sfatul medicului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirzan petru (acum 8 ani)

Salut dedoa zile mă doare testicolu sting e putin unflat

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: