Ce sunt bubitele de sange de pe testicole?

Boli genitale masculine
Intrebare postata de nr720 cu 11 ani in urma

Buna ziua!de cateva zile am remarcat 6-7basicute de sange localizate pe vase de sange ale testiculelor.nu ma ustura,nu am mancarimi,nu ma deranjeaza,dar vreau sa stiu daca mai tarziu imi dauneaza la ceva.multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Radu (acum 11 ani)

si eu am aceeasi problema din copilarie chiar, mici bilute de sange care daca le spargi curge de nu se mai opresc, inclin sa cred ca sunt niste noduri de vase

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 10 ani)

dar ele asa raman mereu ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu (acum 8 ani)

Io cred ca e foarte grav

,ASA am avut si eu dar acum sunt plin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popa adrian (acum 8 ani)

Numele meu este adrian vreau sa va spun ca am in zona genitala pe testicule bubite rosi la frecare sau atingere daca le rup acestea sangereaza, nu stiu ce sunt nu am fost la medic vrea sa va intreb daca este o boala grava.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dimma (acum 7 ani)

Salut la fel si la mine ... ma pastrez destul de curat si atent in relatie sexuala.dar la fel am bubiţe de sange extras de la venele tesciculelor..e De mai bine de un an daca nu si 2 ..nu am ocazia sa merg in tara pentru un control..aici unde sunt nu am incercat la un medic ...la fel nu e deranjabil dar ... vreu sa dispara ... nu gasesc raspuns intre intrebari va rog ...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11709039777 (acum o luna)

Din pacate si eu am fost diagnisticat cu "varicola testiculara sunt permanente si se află in interiorul testicului sunt vase de sange ce cresc ce nu pot fii indepartate" am dat acest raspuns pentrucă poate mai sunt oameni ce cauta un raspuns poti suferi asta aproape la ori ce varsta va urez sanatate .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dimma (acum 7 ani)

Salut la fel si la mine ... ma pastrez destul de curat si atent in relatie sexuala.dar la fel am bubiţe de sange extras de la venele tesciculelor..e De mai bine de un an daca nu si 2 ..nu am ocazia sa merg in tara pentru un control..aici unde sunt nu am incercat la un medic ...la fel nu e deranjabil dar ... vreu sa dispara ... nu gasesc raspuns intre intrebari va rog ...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11630408486 (acum 2 ani)

Se numește angiokeratomul. Este o boală vasculară care are un curs benign și este o erupție pe scrot, formată din cauza proeminenței celulelor epiteliale și a extinderii capilarelor. Nu este periculosa, dar este bine sa consultați medicul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: