Bubite pe penis si testicule ?

Boli genitale masculine
Intrebare postata de vlaicubogdan cu 7 ani in urma

Buna ziua ! Ma numesc Bogdan, am 19 ani, si de mai bine de 4, 5 ani mi-au aparut pe penis si testicule ca niste bubite, nici nu stiu cum sa le numesc, desi nu am avut nici o relatie intima pana acum. Sunt mici si nu ma deranjeaza cu nimic, decat estetic. Am auzit ca pot fi glande si ca n-ar fi nimic important, dar as vrea sa ma asigur. Mi-a fost jena sa merg la medic, poate stiti dumneavoastra un raspuns. Am postat mai jos 2 imagini in speranta ca v-ati puteti da seama ce ar putea fi.
 adresa_web_filtrata /u/f35/19/31/74/10/20160811.jpg
 adresa_web_filtrata /u/f35/19/31/74/10/20160812.jpg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

Raul (acum 7 ani)

Buna,
Si eu am avut o problema de genul asta, insa i-am dat de capat numai dupa un consult la un medic urolog. Ideea e ca nu stiu ce fel de bubite ai tu pe penis. Nu pot deschide pozele ca sa imi dau seama daca erau similare cu ceea ce am avut eu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 7 ani)

Salut ! Voi incerca sa reincarc pozele, chiar as vrea sa primesc un raspuns. Sunt c-am ingrijorat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 7 ani)

Ideea este ca nici macar nu stiu ce sunt. Eu doar le-am denumit bubite, in definitiv chiar nu stiu ce sunt.

https://i35.servimg.com/u/f35/19/31/74/10/20160810.jpg
https://i35.servimg.com/u/f35/19/31/74/10/20160811.jpg
https://i35.servimg.com/u/f35/19/31/74/10/20160812.jpg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raul (acum 7 ani)

Stai linistit ca nu pare nimic grav.
Pe testicule, eu nu vad absolut nimic. Sunt doar "bubitele" de la firele de par.
Pe penis sunt niste "bubite" dar si alea cred ca sunt tot de la firele de par.
Ce sfat iti dau: uita-te mai bine pe "bubitele" de pe penis (din poza par sa fie un pic mai deschise la culoare), si vezi daca nu cumva sunt tot de la firicele mici de par, mie asa mi s-a parut din poza.
Daca nu sunt de la firicele de par, atunci doar pentru linistea ta, poti consulta un medic urolog. Nu trebuie sa-ti fie rusine, ei asta fac zilnic, deci nu o sa vada ceva ce nu au mai vazut.
Nu are rost sa te consumi degeaba, si sa te gandesti zilnic numai la problema asta.
M-am uitat si eu mai atent la mine si vreau sa-ti spun ca si eu am acele "bubite" pe penis, insa niciodata nu le-am dat importanta. Si aza cum zici, le am de pe la 14- 15 ani.
Discuta si cu un prieten mai apropiat chestia asta, nu o sa rada nimeni de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 7 ani)

Pe acest site nu mai intra nici un medic ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210316719 (acum 6 ani)

vlaicubogdan! Ai aflat ce este?! Si eu am aceeasi chestie...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 6 ani)

Din pacate nu ! Inca mai astept indrumarea unui medic...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11545749551 (acum 5 ani)

Cred ca este vorba despre asta adresa_web_filtrata /wiki/Fordyce_spots

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11575475084 (acum 4 ani)

Salut ți au trecut ? Și dacă da poti sa mi răspunzi și mie te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 4 ani)

Nu mi-au trecut. Dar cred ca denumirea lor e Fordyce spots.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11588466986 (acum 3 ani)

stiu ce este , m am informat si acele “bubite” se numesc de fapt pete fordyce , apar absolut in mod natural , nu este o infectie sau ceva grav , sunt metode de a trata aceste pete fordyce , poti aplica crema cu “tretionoina” pe zonele afectate ale penisului , mai sunt multe metode de a trata aceste pete fordyce!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11588801487 (acum 3 ani)

Ce ati folosit ca sa scapati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591143615 (acum 3 ani)

Aceași chestie am și eu,fraților.mie și rușine să mă dezbrac de față cu o fata,nici nu știu cum să scapi de bubițele astea,
Las nr.de tell.in caz că știe cine va, va rog tare mult ajutați mă și pe mine sa scap de chestia asta oribila 🙏

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 3 ani)

Incearca crema ,,tretionoina" din cate vad mai sus ca a afirmat cnv pare a fi unul dintre remedii. O s-o incerc si eu si o sa revin cu un reply daca a dat rezultate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 3 ani)

Nu am scapat de ele. Cred ca sunt pete fordyce si din cate am citit despre ele nu par a fi nimic grav, apar in mod normal. Problema e ca sunt inestetice si nu stiu cum as putea scapa de ele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21595259837 (acum 3 ani)

eu tot am asa problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 3 ani)

Eu am folosit crema tretionoina si pare ca nu mai sunt asa vizibile. Sper sa treaca... .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11603103453 (acum 3 ani)

Si eu am aceiasi chestie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlaicubogdan (acum 2 ani)

Un medic ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Brian (acum 2 ani)

am si eu acest gen de bubite doar ca daca vreau sa le sparg e ceva ca puroiul in ele si iese destul de mult cand vreau sa le sparg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2